نوزدهمین روز آلودگی در اراک با کاهش ساعات اداری مواجه شد / رشد ۴۸ درصدی آلودگی هوا

اراک - خبرگزاری مهر: در حالی کلان شهر اراک نوزدهمین روز آلوده خود را پشت سر می گذارد که بنابر تصمیم استاندار مرکزی ساعت کاری امروز و فردا را دو ساعت کاهش داده است تا از شدت آلودگی هوا کاسته شود. مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: غلظت آلاینده های موجود در هوای اراک در صبح روز جاری 194 میکروگرم بر متر مکعب بوده که بیش از دو برابر حد مجاز رسیده است. دکتر امیر انصاری با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته ميزان غلظت ريزگردهاي موجود در هواي شهر اراک 222 بوده است گفت: در صورتی که حد مجاز آن ۹۰ ميكروگرم بر متر مكعب می باشد. افزایش 48 درصدی آلودگی هوا نسبت به مدت مشابه وی با بیان اینکه طی روز گذشته افق دید نیز کمتر ...
17 ژوئن, 2013

اراک – خبرگزاری مهر: در حالی کلان شهر اراک نوزدهمین روز آلوده خود را پشت سر می گذارد که بنابر تصمیم استاندار مرکزی ساعت کاری امروز و فردا را دو ساعت کاهش داده است تا از شدت آلودگی هوا کاسته شود.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: غلظت آلاینده های موجود در هوای اراک در صبح روز جاری ۱۹۴ میکروگرم بر متر مکعب بوده که بیش از دو برابر حد مجاز رسیده است.
دکتر امیر انصاری با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ميزان غلظت ريزگردهاي موجود در هواي شهر اراک ۲۲۲ بوده است گفت: در صورتی که حد مجاز آن ۹۰ ميكروگرم بر متر مكعب می باشد.
افزایش ۴۸ درصدی آلودگی هوا نسبت به مدت مشابه
وی با بیان اینکه طی روز گذشته افق دید نیز کمتر از ۵۰۰ متر بوده است تصریح کرد: ميزان ازن موجود در هواي اراك نيز در ساعت هشت امروز ۱۰۴ واحد بوده در حالي كه شاخص استاندارد سنجش اين آلاينده ۷۱ واحد است.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: به دلیل آلودگی بیش از حد مجاز هوای این شهر، کلیه ادارات کلانشهر اراک و شازند امروز و فردا از ساعت ۱۲ ظهر به بعد تعطیل شدند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون شهر اراک ۴۳ روز آلودگی بیش از حد مجاز را به همراه داشته است بیان کرد: در حالی که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش را به دنبال داشته است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.