نماینده پارس آباد: آلودگی آب ارس باعث شیوع سرطان در شمال استان شده است

به گزارش مهر، آقای پورحسین همچنین تاکید کرد: "حجم بالای فلزات سنگین رود ارس به دلیل پسماند صنعتی ارمنستان منجر به شیوع سرطان شده است."
24 اکتبر, 2017

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی آب رود مرزی ارس، سونامی سرطان را در پارس‌آباد رقم زده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شکور پورحسین عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: متأسفانه ما شاهد شیوع سرطان گوارشی در شمال استان هستیم.

وی بابیان اینکه میزان شیوع به حدی است که باید گفت سونامی سرطان به وقوع پیوسته است، اضافه کرد: گمانه‌زنی‌ها گواه این موضوع است که حجم بالای فلزات سنگین رود ارس به دلیل پسماند صنعتی ارمنستان منجر به شیوع سرطان شده است.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی دستگاه‌های متولی به این موضوع شد و تأکید کرد: از سویی وزارت نیرو در حق آبه ارس سهل‌انگاری داشته و حق آبه شمال استان به یغما برده می‌شود.

وی با اشاره به درگیری‌های دسته‌جمعی در خصوص مشکلات آب متذکر شد: درصورتی‌که وضعیت فعلی تداوم یابد، بلایی که بر سر زمین‌های اطراف زاینده‌رود آمده بر سر زمین‌های مغان نیز خواهد آمد.

 پورحسین از دیگر مشکلات دو شهرستان پارس‌آباد و بیله سوار نبود راه‌های ارتباطی مناسب عنوان کرد.

به گفته نماینده مردم پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس برخی شهرها با جمعیت کمتر از پارس‌آباد از راه چهاربانده برخوردار هستند اما وضعیت راه‌های ارتباطی این شهرستان مطلوب نیست.

وی همچنین به ضرورت تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل اشاره و تصریح کرد: مغان قطب تولیدات کشاورزی است  و تصویب منطقه آزاد ضرورت ویژه دارد.

نمایند مردم پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی به مشکل بیکاری در این دو شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: از سویی توسعه و ارتقا گمرک بیله سوار و ۲۴ ساعته شدن آن ضرورت ویژه دارد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.