نشت آب در تهران ۱.۵ برابر سد لتیان است

خبرگزاری تسنیم : در طول هر سال قریب به ۱.۵ برابر ظرفیت سد لتیان آب شرب در شبکه شهر تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده، نشت کرده و هدر می رود. به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از  خبرگزاری تسنیم، به گفته «علیرضا نوذری پور» قائم مقام مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران میزان هدررفت واقعی آب شرب در شهر تهران 11 درصد است. با توجه به این مسئله، از حدود 350 لیتر سرانه مصرف آب شرب هر تهرانی در روزهای گرم سال، 38.5 لیتر پیش از رسیدن به دست مصرف کننده در شبکه توزیع آب هدر می رود و 311.5 لیتر آب شرب به طور متوسط در هر شبانه روز به ازای هر نفر به مصرف می رسد. در سال 95 در مجموع حدود یک ...
19 جولای, 2017

خبرگزاری تسنیم :

در طول هر سال قریب به ۱.۵ برابر ظرفیت سد لتیان آب شرب در شبکه شهر تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده، نشت کرده و هدر می رود.

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از  خبرگزاری تسنیم، به گفته «علیرضا نوذری پور» قائم مقام مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران میزان هدررفت واقعی آب شرب در شهر تهران ۱۱ درصد است.

با توجه به این مسئله، از حدود ۳۵۰ لیتر سرانه مصرف آب شرب هر تهرانی در روزهای گرم سال، ۳۸٫۵ لیتر پیش از رسیدن به دست مصرف کننده در شبکه توزیع آب هدر می رود و ۳۱۱٫۵ لیتر آب شرب به طور متوسط در هر شبانه روز به ازای هر نفر به مصرف می رسد.

در سال ۹۵ در مجموع حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب برای تهران تولید و توزیع شد. ۱۱ درصد این رقم یعنی ۱۱۵ میلیون و ۵۰ هزار مترمکعب آب شرب در طول سال ۹۵ در تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده از شبکه فرسوده این کلانشهر نشت کرده و به هدر رفته است.

مخزن سد لتیان که یکی از ۵ سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران است در مجموع ۹۵ میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب دارد. به عبارتی در طول هر سال قریب به ۱٫۵ برابر ظرفیت سد لتیان آب شرب در شبکه شهر تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده، نشت کرده و هدر می رود.

با این وجود، سالانه هیچ بودجه ای برای بازسازی و نوسازی شبکه فرسوده توزیع آب کلانشهر تهران در نظر گرفته نمی شود.

منبع :تسنیم

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.