میزان نیترات آب تهران هنوز در حدی نیست که ایجاد بیماری کند

شهلا میرگلوی بیات ، عضو کمیسون بهداشت مجلس افزایش نیترات در آب تهران را منوط به شرایط بارندگی کم و افزایش برداشت از آبهای زیرزمینی دانست و تاکید کرد: هرچقدر آب موجود در حوضچه های زیرزمینی ( که آب مصرفی تهران از آنها تامین می شود ) بیشتر شود ، میزان نیترات کاهش می یابد. میرگلوی ، میزان بالای نیترات را زمینه ساز سرطان و بروز مسمویت دانست و اظهار داشت: طبق بررسی ها و اعلام وزارت نیرو ، میزان نیترات آب تهران در حدی نیست که ایجاد بیماری کند اما بالارفتن از حد مجاز بیماری زا و خطرناک خواهد بود. وی با بیان اینکه نیتراتی شدن آب تهران هنوز ثابت نشده است افزود: دو سال پیش بحث آلوده بودن آب ها به نیترات مطرح شد و اکیپی کارشناسی از وزارت نیرو ...
5 جولای, 2014

شهلا میرگلوی بیات ، عضو کمیسون بهداشت مجلس افزایش نیترات در آب تهران را منوط به شرایط بارندگی کم و افزایش برداشت از آبهای زیرزمینی دانست و تاکید کرد: هرچقدر آب موجود در حوضچه های زیرزمینی ( که آب مصرفی تهران از آنها تامین می شود ) بیشتر شود ، میزان نیترات کاهش می یابد.
میرگلوی ، میزان بالای نیترات را زمینه ساز سرطان و بروز مسمویت دانست و اظهار داشت: طبق بررسی ها و اعلام وزارت نیرو ، میزان نیترات آب تهران در حدی نیست که ایجاد بیماری کند اما بالارفتن از حد مجاز بیماری زا و خطرناک خواهد بود.

وی با بیان اینکه نیتراتی شدن آب تهران هنوز ثابت نشده است افزود: دو سال پیش بحث آلوده بودن آب ها به نیترات مطرح شد و اکیپی کارشناسی از وزارت نیرو به مجلس دعوت شد که مسئولان وزارت خانه این مسئله را به کل انکار کردند.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.