سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

میزان آلاینده های هوای اراک بیش از حد مجاز است

طبق مصاحبه مازیار خاکباز با ایرنا : بر اساس آماری که توسط مرکز پایش کیفیت هوای کلانشهر اراک ارائه شده است، میزان ذرات معلق در هوای آلوده این شهر در روز چهارشنبه از حد مجاز شاخص بخش استاندارد که 150 میکروگرم می باشد فراتر رفت و به مرز 204 میکروگرم بر متر مکعب رسید . وی افزود : علاوه بر این امروز میزان غلظت ذرات معلق هوا که قطر آن کمتر از دو و نیم میکرون می باشد در هوای اراک 50 واحد است که از حد مجاز (35 میکروگرم بر متر مکعب ) بیشتر است . به گفته خاکباز در اثر انتشار ذرات معلق در هوا، این آلودگی برای افرادی که دارای معلولیت ذهنی یا بدنی هستند (افراد ضعیف) ، همچنین افراد سالمند ، کودکان و زنان باردار مضر است . شهر ...
22 آوریل, 2015

طبق مصاحبه مازیار خاکباز با ایرنا : بر اساس آماری که توسط مرکز پایش کیفیت هوای کلانشهر اراک ارائه شده است، میزان ذرات معلق در هوای آلوده این شهر در روز چهارشنبه از حد مجاز شاخص بخش استاندارد که ۱۵۰ میکروگرم می باشد فراتر رفت و به مرز ۲۰۴ میکروگرم بر متر مکعب رسید .
وی افزود : علاوه بر این امروز میزان غلظت ذرات معلق هوا که قطر آن کمتر از دو و نیم میکرون می باشد در هوای اراک ۵۰ واحد است که از حد مجاز (۳۵ میکروگرم بر متر مکعب ) بیشتر است .
به گفته خاکباز در اثر انتشار ذرات معلق در هوا، این آلودگی برای افرادی که دارای معلولیت ذهنی یا بدنی هستند (افراد ضعیف) ، همچنین افراد سالمند ، کودکان و زنان باردار مضر است .
شهر اراک که یکی از کلانشهرهای کشور است برای از بین بردن آثار مخرب این آلودگیها ، به منظور اجرایی کردن طرح جامع کاهش آلودگی هوا چاره اندیشیده است .
محورهای اساسی در این طرح بر پایه بهبود عبور و مرور شهری ، بهبود ناوگان حمل و نقل درون شهری، ایجاد فضای سبز و ……. استوار است .

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید