مصرف آب شرب در استان قزوین در وضعیت “هشدار” قرار دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از تسنیم : سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: با توجه به پیک مصرف آب و افزایش دما مصرف آب شرب در استان در وضعیت هشدار قرار دارد. مجید برخورداری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: براساس آمارها هنگام پیک مصرف و همچنین با افزایش دما میزان آب در استان 20 درصد با کمبود مواجه می‌شود. وی بیان کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی افزایش دما را شاهد هستیم و در حال حاضر وضعیت تامین ، توزیع و مصارف آب شرب در اغلب شهرهای استان به ویژه در قزوین، محمدیه، ناحیه شهری مهرگان، شریفه و بیدستان در وضعیت هشدار قرار دارد. سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین افزود: از شهروندان قزوینی درخواست داریم با رعایت کامل صرفه‌جویی در مصرف آب و ...
27 جولای, 2017

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از تسنیم :

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: با توجه به پیک مصرف آب و افزایش دما مصرف آب شرب در استان در وضعیت هشدار قرار دارد.

مجید برخورداری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: براساس آمارها هنگام پیک مصرف و همچنین با افزایش دما میزان آب در استان ۲۰ درصد با کمبود مواجه می‌شود.

وی بیان کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی افزایش دما را شاهد هستیم و در حال حاضر وضعیت تامین ، توزیع و مصارف آب شرب در اغلب شهرهای استان به ویژه در قزوین، محمدیه، ناحیه شهری مهرگان، شریفه و بیدستان در وضعیت هشدار قرار دارد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین افزود: از شهروندان قزوینی درخواست داریم با رعایت کامل صرفه‌جویی در مصرف آب و پرهیز از مصارف غیرضرور در این ایام، شرکت آبفای استان را در ارائه خدمات آبرسانی یاری کنند.

برخورداری خاطرنشان کرد: سرانه مصرف آب در استان قزوین روزانه ۱۵۰ لیتر بوده که با افزایش دما و پیک مصرف میزان مصرف آب به ۱۸۰ لیتر افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: در صورت عدم رعایت شهروندان و عدم صرفه‌جویی در مصرف شرکت آبفا به منظور حفظ ذخایر آب در مخازن آب شرب ناچار به اجرای برنامه مدیریت فشار آب خواهد بود.

منبع : تسنیم

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.