مصرف آب شرب به شدت بالا رفته است

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به گفته علیرضا دائمی(معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو) در تشریح وضعیت مصرف آب و برق کشور : هم اکنون در دوره 15 روزه اوج گرمای هوا هستیم و به‌همین دلیل از مردم خواسته‌ایم تا همکاری لازم را در مصرف آب و برق داشته باشند و در ساعت‌های اوج مصرف به ‌ویژه در ساعت 14 تا 16:30 همکاری نمایند. وی با اشاره به وضعیت مصرف آب آشامیدنی در روزهای اخیر افزود در حدود 301 شهر وضعیت تولید و مصرف آب بسیار نزدیک است و بنابراین باید میزان مصرف کنترل گردد، در حال حاضر مصرف آب شرب در کشور به شدت بالا رفته است، در سال گذشته کمبود آب شرب 50 مترمکعب در ثانیه مصرف بود، اما امسال حدود 22 مترمکعب کمبود آب داریم. بنا به ...
24 جولای, 2016

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به گفته علیرضا دائمی(معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو) در تشریح وضعیت مصرف آب و برق کشور : هم اکنون در دوره ۱۵ روزه اوج گرمای هوا هستیم و به‌همین دلیل از مردم خواسته‌ایم تا همکاری لازم را در مصرف آب و برق داشته باشند و در ساعت‌های اوج مصرف به ‌ویژه در ساعت ۱۴ تا ۱۶:۳۰ همکاری نمایند.
وی با اشاره به وضعیت مصرف آب آشامیدنی در روزهای اخیر افزود در حدود ۳۰۱ شهر وضعیت تولید و مصرف آب بسیار نزدیک است و بنابراین باید میزان مصرف کنترل گردد، در حال حاضر مصرف آب شرب در کشور به شدت بالا رفته است، در سال گذشته کمبود آب شرب ۵۰ مترمکعب در ثانیه مصرف بود، اما امسال حدود ۲۲ مترمکعب کمبود آب داریم.
بنا به اظهار دائمی میزان تامین آب شرب مورد نیاز مردم به شرح ذیل می باشد:
۴۴ درصد از طریق آب‌های سطحی،۵۶ درصد از طریق آب‌های زیرزمینی ، و ۱۱۸ تصفیه‌خانه در سراسر کشور آب شرب موردنیاز مردم را تامین می‌کنند.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.