سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

مشکل تامین آب آشامیدنی برای ۵۳۰ روستای فارس

در 530 روستاي استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرساني توسط تانكرهاي آبرساني صورت مي‌گيرد. مديرعامل شركت آبفاي روستائي استان فارس گفت:خشکسالی در 2 ماه گذشته بيشترين تأثير را بر منابع آب شرب روستائي داشته است. آقای حيدر دهقان افزود: در همين مدت 200 حلقه چاه به شدت با كاهش آب دهي روبرو شده و يا از مدار خارج شده  که براي برون رفت از اين بحران نزديك به 420 كيلومتر خط انتقال در سال جاري اجرا و 46 حلقه چاه آب شرب حفر شده است. وي خواستار تسريع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشكسالي به منظور حل برخي از معضلات فصل تابستان شد و اضافه كرد: با اجراي طرح‌هايي چون كنترل سريز مخازن، ترميم 500 كيلومتر شبكه‌هاي انتقال فرسوده، نصب كنترل‌هاي حجيم در ورودي روستاها و تعويض بيش ...
14 آگوست, 2011

در ۵۳۰ روستاي استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرساني توسط تانكرهاي آبرساني صورت مي‌گيرد.

مديرعامل شركت آبفاي روستائي استان فارس گفت:خشکسالی در ۲ ماه گذشته بيشترين تأثير را بر منابع آب شرب روستائي داشته است.
آقای حيدر دهقان افزود: در همين مدت ۲۰۰ حلقه چاه به شدت با كاهش آب دهي روبرو شده و يا از مدار خارج شده  که براي برون رفت از اين بحران نزديك به ۴۲۰ كيلومتر خط انتقال در سال جاري اجرا و ۴۶ حلقه چاه آب شرب حفر شده است.
وي خواستار تسريع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشكسالي به منظور حل برخي از معضلات فصل تابستان شد و اضافه كرد: با اجراي طرح‌هايي چون كنترل سريز مخازن، ترميم ۵۰۰ كيلومتر شبكه‌هاي انتقال فرسوده، نصب كنترل‌هاي حجيم در ورودي روستاها و تعويض بيش از ۵۰ هزار كنتور فرسوده مشتركين بخشي از اتلاف آب را می‏توان جبران كند.
دهقاني مجموع تلفات آب در شبكه‌هاي آبرساني روستائي را ۳۳ درصد اعلام كرد و گفت: تأمين آب از سدها مهمترين راهكار حل مشكلات آب شرب روستائي است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید