مشکلات آلودگی آب آشامیدنی در کلانشهر اهواز

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی :همانگونه که تعداد بیماران آلودگی هوا در کلانشهر اهواز همچنان مبهم است آمار بیماران آلودگی آب نیز در این شهر همیشه محرمانه بوده است و هیچ مرجع رسمی آن را تایید نکرده است. اگرچه مدیران بهداشت و شرکت آب و فاضلاب اهواز اعلام می کنند: آب شرب اهواز در شرایط مطلوبی به سر می برد اما اشاره های گاه گاه مسئولان و کارشناسان یا شایعات شبکه های مجازی، هر چند وقت یکبار از اتفاقات ناگوار در این بخش خبر می دهد. بر اساس آخرین گزارش رسمی درباره آلودگی آب اهواز در نشست ستاد خشکسالی خوزستان در سال 92 ،سید محمد علوی رئیس مرکز بهداشت خوزستان از ابتلای بیش از 100 نفر در اهواز به اسهال خونی به دلیل آلودگی آب لوله کشی شهری خبر داده بود. ...
20 اکتبر, 2016

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی :همانگونه که تعداد بیماران آلودگی هوا در کلانشهر اهواز همچنان مبهم است آمار بیماران آلودگی آب نیز در این شهر همیشه محرمانه بوده است و هیچ مرجع رسمی آن را تایید نکرده است.
اگرچه مدیران بهداشت و شرکت آب و فاضلاب اهواز اعلام می کنند: آب شرب اهواز در شرایط مطلوبی به سر می برد اما اشاره های گاه گاه مسئولان و کارشناسان یا شایعات شبکه های مجازی، هر چند وقت یکبار از اتفاقات ناگوار در این بخش خبر می دهد.
بر اساس آخرین گزارش رسمی درباره آلودگی آب اهواز در نشست ستاد خشکسالی خوزستان در سال ۹۲ ،سید محمد علوی رئیس مرکز بهداشت خوزستان از ابتلای بیش از ۱۰۰ نفر در اهواز به اسهال خونی به دلیل آلودگی آب لوله کشی شهری خبر داده بود. پارسال نیز برخی مسئولان کم و بیش تایید کردند که مواردی از ابتلا به ‘التور’ در برخی نقاط اهواز دیده شده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز(اسماعیل ایدنی): ۲۲ نفر از شهروندان اهواز به دلیل آلودگی آب شهری به بیماری هپاتیت A دچار شده اند،وی از اعلام منطقه سکونت مبتلایان به این بیماری خودداری می کند و می افزاید: آلودگی آب در غرب اهواز باعث شیوع هپاتیت A شده بود، البته باید در نظر داشت که خطوط لوله کشی آب و فاضلاب اهواز دارای مشکلات اساسی است و معیوب بودن زیرساخت های شهری علاوه بر مناطق حاشیه ، در درون شهر نیز مشکلاتی را پدید آورده است.

به گفته اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور این قبیل مشکلات ، ناشی از شبکه توزیع آب در اهواز میباشد،از یک سو خطوط لوله آب شرب و خطوط فاضلاب مجاور یکدیگر هستند، از سوی دیگر خطوط لوله آب شرب به صورت مداوم دچار ترک خوردگی می شوند، که این مساله باعث نفوذ فاضلاب به لوله های آب شرب شده و آن را آلوده می کند.

وی افزود: فاضلاب از مواد دفعی انسان و دارای آلودگی های بسیاری است و در صورتی که کلر باقیمانده در آب شرب کاسته شود، میکروب و آلودگی های ناشی از نشت فاضلاب وارد بدن مردم می شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.