مردم ۵۰۰ روستا در استان سیستان و بلوچستان از داشتن آب آشامیدنی سالم محرومند

به گزارش خبرگزاری ایرنا به گفته معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر: افزون بر 500 روستای بالای 20 خانوار در حوزه این دانشکده از نداشتن آب لوله کشی سالم رنج می برند. بنا به اظهار دکتر فیض الرحمن رسولی زاده(معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر): آب آشامیدنی این تعداد روستا از طریق چاههای کشاورزی و یا قنواتی که به هیچ وجه مصرف انسانی ندارند تامین می شود. وی در ادامه به این نکته اشاره کرد ، با آغاز فصل گرما بیماریهای انگلی و روده ای زیادی از راه خوردن آب آلوده انتقال می یابد و نیز افزود : لازم است مسئولان آب و فاضلاب روستایی ایرانشهر قبل از شیوع بیماری نسبت به شبکه لوله کشی و تامین آب شرب روستاهای فاقد آب تصفیه شده در این منطقه اقدام کنند زیرا همیشه پیشگیری ...
30 می, 2016

به گزارش خبرگزاری ایرنا به گفته معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر: افزون بر ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در حوزه این دانشکده از نداشتن آب لوله کشی سالم رنج می برند.
بنا به اظهار دکتر فیض الرحمن رسولی زاده(معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر): آب آشامیدنی این تعداد روستا از طریق چاههای کشاورزی و یا قنواتی که به هیچ وجه مصرف انسانی ندارند تامین می شود.
وی در ادامه به این نکته اشاره کرد ، با آغاز فصل گرما بیماریهای انگلی و روده ای زیادی از راه خوردن آب آلوده انتقال می یابد و نیز افزود : لازم است مسئولان آب و فاضلاب روستایی ایرانشهر قبل از شیوع بیماری نسبت به شبکه لوله کشی و تامین آب شرب روستاهای فاقد آب تصفیه شده در این منطقه اقدام کنند زیرا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.
رسولی زاده با اشاره به نبود آب لوله کشی و عدم دسترسی به امکانات بهداشتی در این روستاها از جمله حمام ،خاطر نشان کرد که به دنبال آن مردم مجبور هستند در کپر و یا رودخانه های محلی استحمام کنند.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.