مردم روستای کرنگ کفتر از داشتن آب آشامیدنی سالم محروم هستند

به گزارش خبرگزاری افکار نیوز به گفته حمید قزلسفلو عضو شورای اسلامی روستای کرنگ کفتر آب شرب این روستا که از چشمه اطراف تأمین می‌شود و در برخی موارد کدورت آن بالاست و گل‌آلود می‌شود یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در این منطقه و در بسیاری از مناطق روستایی در گلستان است. وی در ادامه افزود : سالی چند بار در پی بارش باران آب شرب روستا گل‌آلود شده و منجر به تولید آب آشامیدنی میکروبی می شود. بنا به اظهار حمید قزلسفلو عضو شورای اسلامی روستای کرنگ کفتر: مردم مجبور به آوردن آب از روستاهای اطراف هستند و در برخی موارد نیز باید آب‌ معدنی خریداری کنند و یا مجبور به استفاده از همین آب کثیف و آلوده هستند. مشکلاتی که آب شرب این منطقه برای مردم ایجاد کرده است از جمله مشکلات ...
24 می, 2016

به گزارش خبرگزاری افکار نیوز به گفته حمید قزلسفلو عضو شورای اسلامی روستای کرنگ کفتر آب شرب این روستا که از چشمه اطراف تأمین می‌شود و در برخی موارد کدورت آن بالاست و گل‌آلود می‌شود یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در این منطقه و در بسیاری از مناطق روستایی در گلستان است.
وی در ادامه افزود : سالی چند بار در پی بارش باران آب شرب روستا گل‌آلود شده و منجر به تولید آب آشامیدنی میکروبی می شود.
بنا به اظهار حمید قزلسفلو عضو شورای اسلامی روستای کرنگ کفتر: مردم مجبور به آوردن آب از روستاهای اطراف هستند و در برخی موارد نیز باید آب‌ معدنی خریداری کنند و یا مجبور به استفاده از همین آب کثیف و آلوده هستند.
مشکلاتی که آب شرب این منطقه برای مردم ایجاد کرده است از جمله مشکلات بهداشتی برای بانوان روستا ، مشکلات پوستی اهالی و خطراتی که کودکان را در پی نوشیدن این آب تهدید می‌کند از دغدغه‌های اهالی این روستا است.
به گفته وی آب آشامیدنی آلوده مشکل کلیوی را برای بسیاری از مردم روستا ایجاد کرده به‌طوری‌که برخی مجبور به انجام عمل کلیه شده‌اند و این روند رو به افزایش است.
به گفته حمید قزلسفلو طی جلساتی که با مسئولین بهداشت روستای آق قمیش و خانه بهداشت روستا کرنگ کفتر داشتیم عنوان کردند آب شرب کرنگ کفتر میکروبی شبیه میکروب موجود در مدفوع در خودش دارد و تأکید داشتند که باید اداره آب شهرستان تمهیداتی بی اندیشد وگرنه آب شرب تهدیدی برای سلامتی مردم روستا خواهد بود.
به گفته کارشناسان آب تصفیه شده و بهداشتی تضمین سلامت مردم است که استفاده از دستگاههای تصفیه آب خانگی برای تصفیه آب و حذف آلاینده های مضر می تواند راهکار مناسبی برای حل این مشکل باشد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.