مجتمع آبرسانی به ۲۶۱ روستای چابهار و قصرقند ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

طرح آبرسانی به ٢٦١ روستای تلنگ، پلان و پیرسهراب شهرستان های چابهار و قصرقند از سد زیردان به پیشرفت فیزیکی ۲۷ درصدی رسید.
9 ژانویه, 2018

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جنوب شرق ایران ۲۶۱ روستا در بخش تلنگ شهرستان قصرقند، بخش پلان شهرستان چابهار، دهستان پیرسهراب از توابع بخش مرکزی شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان از نعمت اب شرب مطلوب برخوردار نیستند.

از اینرو مقرر شده تا با احداث یک مجتمع آبرسانی، خطوط انتقال آب و تصفیه خانه، تأمین آب از سد زیردان برای این ۲۶۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر صورت بگیرد.

پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که تاکنون پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی به ۲۶۱ روستای تلنگ، پلان و پیرسهراب شهرستان های چابهار و قصرقند به پیشرفت فیزیکی ۲۷ درصدی رسیده است.

در این طرح مقرر شده تا تصفیه خانه ای به ظرفیت ۲۳ هزار مترمکعب در شبانه روز احداث شود، همچنین احداث ۲۸۴ کیلومتر خط انتقال آب در دست اجرا است که تا امروز ۹۵ کیلومتر از این میزان احداث شده است.

احداث ۶۰۰ کیومتر خطوط لوله توزیع آب نیز در برنامه قرار دارد که تا امروز از این رقم، ۱۲۰ کیلومتر احداث شده است.

طبق مطالعاتی که از سال ۸۴ آغاز شده، احداث مخازن زیرزمینی آب در این منطقه به حجم ۱۷ هزار و ۶۷۵ مترمکعب در برنامه قرار دارد که تاکنون مخازنی با حجم ۲ هزار و ۵۵۰ مترمکعب ایجاد شده و بقیه مخازن نیز در دست ساخت است.

مجموع اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن طرح آبرسانی به ٢٦١ روستای تلنگ، پلان و پیرسهراب شهرستان های چابهار و قصرقند ۹۵۰ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون ۳۳۰ میلیارد ریال از این رقم در این طرح هزینه شده است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.