سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

فرسودگی ۲۰ درصد از لوله های انتقال آب در گرمسار

کمبود آب یکی از مشکلات اساسی در اجرا نشدن طرح های توسعه اقتصادی در گرمسار است و باید با مدیریت منابع آبی موجود از مهاجرت جمعیتی در بعضی از مناطق روستایی این شهرستان جلوگیری کرد.
4 اکتبر, 2017

فرماندار گرمسار گفت : ۲۰ درصد لوله های انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی این شهرستان فرسوده است که نوسازی آن بسیار ضروری است.

داریوش طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع یکهزار کیلومتر لوله انتقال آب این شهرستان ۲۰۰ کیلومتر آن فرسوده است و به همین خاطر
بیش از ۱۰ درصد آب آشامیدنی هدر می رود.
وی تخصیص اعتبار برای نوسازی این لوله های فرسوده را اجتناب ناپذیر دانست و اظهارداشت : کمبود آب یکی از مشکلات اساسی در اجرا نشدن طرح های توسعه اقتصادی در گرمسار است و باید با مدیریت منابع آبی موجود از مهاجرت جمعیتی در بعضی از مناطق روستایی این شهرستان جلوگیری کرد.
فرماندار گرمسار خاطرنشان کرد : بیش از ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی و معدنی گرمسار با مشکل کمبود آب مواجه است که اگر برای رفع این معضل در میان و بلند مدت تدابیر اصولی اتخاذ نشود شاهد تعطیلی روزافزون واحدهای صنعتی و تولیدی خواهیم بود.
طاهری تصریح کرد : اکنون مناطق شهری گرمسار با مشکل کمبود آب ۳۰ لیتر در ثانیه مواجه است که می توان با نوسازی انتقال آب بخش قابل توجه ای از کسری آب را جبران کرد.
وی یادآور شد : اکنون در بیش از ۲۰ روستا و ۲ شهر گرمسار مشکل کمبود آب وجود دارد که انتقال آب از سایر حوزه های مهم ترین راهبرد برای رفع این کمبود است.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۰ هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.
شهرستان گرمسار به دلیل نزدیکی با تهران و برخورداری از صنایع و واحدهای آموزش عالی، میزبان جمعیت قابل توجهی از استان تهران است.

منبع

 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید