فرسودگی شبکه لوله کشی شاهرود

به گفته فرماندار شاهرود اصلاح شبکه های لوله کشی شهری فرسوده شاهرود ضروری است، امروزه در حوزه روستایی بالغ بر ۳۶درصد و در حوزه شهری ۲۱درصد آب مصرفی هدر می رود که با تعویض خطوط لوله و انتقال می توان از این میزان کاست. سیدمحمدرضا هاشمی(فرماندار شاهرود) در نشست شورای اداری این شهر ، به لزوم برطرف ساختن مشکل آب شرب پرداخت، وی افزود: روستاهای هدف گردشگری شاهرود مانند ابر، می بایست در زمینه تامین زیر ساخت هایی مانند آب شرب، حمایت شوند. هاشمی با اشاره به اینکه اولویت فرمانداری شاهرود، مدیرت منابع آبی است، بیان داشت: سوختن یکی از موتورهای چاه آب شاهرود در هفته گذشته مشکلات قطعی آب شرب را در برخی از شهرک های این شهر به وجود آورد و مدیران باید با درایت از آثار شدیدخشکسالی در شهرستان بکاهند ...
11 ژوئن, 2016

به گفته فرماندار شاهرود اصلاح شبکه های لوله کشی شهری فرسوده شاهرود ضروری است، امروزه در حوزه روستایی بالغ بر ۳۶درصد و در حوزه شهری ۲۱درصد آب مصرفی هدر می رود که با تعویض خطوط لوله و انتقال می توان از این میزان کاست.
سیدمحمدرضا هاشمی(فرماندار شاهرود) در نشست شورای اداری این شهر ، به لزوم برطرف ساختن مشکل آب شرب پرداخت،
وی افزود: روستاهای هدف گردشگری شاهرود مانند ابر، می بایست در زمینه تامین زیر ساخت هایی مانند آب شرب، حمایت شوند.
هاشمی با اشاره به اینکه اولویت فرمانداری شاهرود، مدیرت منابع آبی است، بیان داشت: سوختن یکی از موتورهای چاه آب شاهرود در هفته گذشته مشکلات قطعی آب شرب را در برخی از شهرک های این شهر به وجود آورد و مدیران باید با درایت از آثار شدیدخشکسالی در شهرستان بکاهند و سپس به دنبال تامین منابع آبی جدید باشند.
وی افزود: دستگاه هایی از قبیل راه آهن،دانشگاه ها و ….. که در شهرستان شاهرود دارای چاه آب هستند می بایست در زمان نیاز، آب موجود در چاه هایشان را به سمت منابع آب شهری سوق دهند .
هاشمی ،معاون استاندار سمنان ضمن اشاره به یکی دیگر از مشکلات تامین آب شاهرود (خطوط لوله و انتقال) ،خاطر نشان کرد در زمینه آب اولویت ما باید حفظ منابع آبی موجود و ارتقاء آنها با تعویض لوله های فرسوده ای که در طی سالیان دراز فرسوده گشته اند، باشد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.