فرسودگی شبکه آبرسانی و کمبود آب شرب،مشکل کنونی شهرستان یزد

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی اسلامی(مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد) با اشاره به افت منابع آب های زیر زمینی و بیلان منفی در دشت های استان خاطر نشان کرد: دشت یزد ـ اردکان دارای دو منبع آبی ارزشمند در مناطق یزدگرد و چرخاب هستند اما هر دو به دلیل برداشت‌های بی‌رویه به شدت در حال نابودی اند که اگر چاره ای برای این دو منبع آب اندیشیده نشود بزودی از دسترس خارج و دیگر هیچ منبع مطمئنی برای تامین آب شرب یزد وجود نخواهد داشت، در چهار سال گذشته 10منبع آبی استان به خاطر کیفیت پایین آب از مدار بهره برداری خارج شده اند. وی افزود: در برخی شهرستانهای استان به علت کاهش منابع آب سالم و گوارا امکان تهیه یک قطره آب تصفیه شده هم وجود ندارد و ...
21 ژوئن, 2016

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی اسلامی(مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد) با اشاره به افت منابع آب های زیر زمینی و بیلان منفی در دشت های استان خاطر نشان کرد: دشت یزد ـ اردکان دارای دو منبع آبی ارزشمند در مناطق یزدگرد و چرخاب هستند اما هر دو به دلیل برداشت‌های بی‌رویه به شدت در حال نابودی اند که اگر چاره ای برای این دو منبع آب اندیشیده نشود بزودی از دسترس خارج و دیگر هیچ منبع مطمئنی برای تامین آب شرب یزد وجود نخواهد داشت، در چهار سال گذشته ۱۰منبع آبی استان به خاطر کیفیت پایین آب از مدار بهره برداری خارج شده اند.
وی افزود: در برخی شهرستانهای استان به علت کاهش منابع آب سالم و گوارا امکان تهیه یک قطره آب تصفیه شده هم وجود ندارد و با ادامه این وضعیت، بحران کم‌آبی از روستاها به شهرهای کوچک‌تر و به مرکز استان خواهد رسید.
به گفته اسلامی یکهزار کیلومتر از شبکه آب استان فرسوده است که به دنبال آن میزان هدر رفت آب از طریق شبکه آبرسانی استان ۱۸ درصد می باشد .
بنا به اظهار مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد علارغم هشدارهایی که در زمینه کمبود آب به شهروندان داده می شود باز هم در مصرف آب صرفه جویی نمی شود بنابراین باید فرهنگ درست استفاده کردن از آب در جامعه نهادینه شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.