سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

صرفه جویی بیش از ۲۸ میلیون متر مکعبی در مصرف آب زیرزمینی استان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: با پر کردن 484 حلقه چاه غیر مجاز در همدان بیش از 28 میلیون متر مکعب در مصرف آبهای زیرزمینی صرفه جویی شده است.
6 مارس, 2018

به‌گزارش ایلنا، منصور ستوده در این باره اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون با پر کردن ۴۸۴حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان به میزان ۲۸ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.

وی بیشترین تعداد چاه پر شده را مربوط به شهرستانهای رزن، کبودرآهنگ عنوان کرد و بیان داشت:  تعداد چاه های مسدود شده در شهرستان کبودرآهنگ ۱۹۲ حلقه، رزن  ۱۱۵ حلقه، همدان ۷۰حلقه، تویسرکان ۷۰ حلقه، بهار ۶۵ حلقه، اسدآباد ۴۵ حلقه، ملایر ۷۰ حلقه، فامنین ۳۵ حلقه و نهاوند ۳۰ حلقه بوده است.

ستوده در ادامه ابراز داشت:  عمق انسداد ۴۸۴ حلقه چاه مسدود شده برابر با سیزده هزارو ۸۲۹ متر است که این روند رو به افزایش است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با بیان اینکه احکام برای مسدود کردن چاه های غیر مجاز با همکاری دستگاه ها اجرا شد، خاطرنشان کرد: ۲۷۱۴ حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال ۹۳ پرو مسلوب المنفعه شد که همدان از این لحاظ اولین استان کشور است با وجود اینکه تعداد چاه های همدان از دیگر استانها هم بیشتر بوده است.

ستوده با تاکید بر اینکه توسعه بهره برداری در بخش کشاورزی در تمام دشتهای استان ممنوع می باشد، گفت: تمام مجموعه ۱۳ دشت استان در وضعیت ممنوعه می باشند و از این تعداد دشت کبودرآهنگ با بیشترین میزان سطح افت آب زیرزمینی، ممنوعه بحرانی است.

وی در پایان تعداد کنتورهای هوشمند نصب شده در چاه ها را ۳۵۵۸ دستگاه عنوان کرد که این روند با سرعت در حال اجراست.

منبع

 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید