شبکه توزیع آب شرب در شهر یاسوج فرسوده است

به گزارش خبرگزاری مهر به گفته قاسم قلندری( مدیر امور آب و فاضلاب شهر یاسوج) از مهم ترین چالش‌های پیش روی آبفای یاسوج، افت فشار و فرسودگی شبکه توزیع آب شرب در سطح این شهر است. وی افزود در تابستان گذشته با وجود کاهش قطعی آب نسبت به سال‌های قبل در سال جاری سعی خواهیم کرد مشکل قطعی آب و کاهش فشار آن را در شهر یاسوج به حداقل برسانیم. بنا به اظهار قلندری ( مدیر امور آب و فاضلاب شهر یاسوج ) از مزایای اصلی این کار افزایش دبی آب و کاهش فشار وارده به پمپ‌ها می باشد . وی در ادامه افزود: قبل از انجام عملیات تعویض و مرمت نیز اطلاع‌ رسانی‌های لازم در رابطه با قطعی آب از طریق بخش‌های مختلف خبری صدا و سیمای استان انجام گرفت تا شهروندان ...
9 می, 2016

به گزارش خبرگزاری مهر به گفته قاسم قلندری( مدیر امور آب و فاضلاب شهر یاسوج) از مهم ترین چالش‌های پیش روی آبفای یاسوج، افت فشار و فرسودگی شبکه توزیع آب شرب در سطح این شهر است.
وی افزود در تابستان گذشته با وجود کاهش قطعی آب نسبت به سال‌های قبل در سال جاری سعی خواهیم کرد مشکل قطعی آب و کاهش فشار آن را در شهر یاسوج به حداقل برسانیم.
بنا به اظهار قلندری ( مدیر امور آب و فاضلاب شهر یاسوج ) از مزایای اصلی این کار افزایش دبی آب و کاهش فشار وارده به پمپ‌ها می باشد .
وی در ادامه افزود: قبل از انجام عملیات تعویض و مرمت نیز اطلاع‌ رسانی‌های لازم در رابطه با قطعی آب از طریق بخش‌های مختلف خبری صدا و سیمای استان انجام گرفت تا شهروندان آمادگی لازم را در این هنگام داشته باشند.
به گفته کارشناسان ، فرسودگی شبکه ی آبرسانی شهری ، می تواند باعث ورود آلاینده هایی نظیر زنگ آهن ، گل و لای ، شن و ماسه ، ریشه ی درختان و گیاهان به آب شهری شود و مناسبترین راهکار برای حذف این آلاینده ها و دسترسی به آب سالم و گوارا، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.