سهمیه آب کشاورزان کهریزک از تصفیه خانه جنوب تهران کم است

رئیس شورای اسلامی بخش کهریزک گفت: سهمیه آب تصفیه خانه جنوب تهران فقط روستاهای شرقی این بخش را تامین می کند و به هیچ عنوان برای آبیاری مزارع این منطقه کافی نیست.
22 فوریه, 2019

علی کلهر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انواع پساب ها و فاضلاب تهران به سمت شهرستان ری سرازیر می شود ولی متاسفانه بخش بیشتر آب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین منتقل می شود.
وی ادامه داد: ‌این تخصیص ناعادلانه است و کمبود آب باعث شده که بیشتر مزارع کشاورزی کهریزک خشک و کشاورزان دچار ضرر و زیان شوند.


کلهر افزود: شغل اصلی اهالی روستاهای کهریزک کشاورزی است، از همین رو کاهش سطح کشت زمین های کشاورزی موجب بیکاری اهالی و رشد ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه می شود.
وی ادامه داد: ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی علاوه بر ایجاد چهره زشت در منطقه باعث تهدید غذایی جنوب پایتخت در آینده نزدیک می شود.
به گزارش ایرنا، تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران واقع در شهرری، به عنوان یکی از پیشرفته ‌‌ترین تصفیه‌خانه های فاضلاب خاورمیانه در مجموع برای ۸ واحد، هر واحد به ظرفیت ۵۲۵هزار نفر تعریف شده و در حال حاضر ۶ واحد از آن احداث و به بهره برداری رسیده است و جمعیتی در حدود سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر را تحت پوشش قرارداده است.
از آنجایی که آب دشت ورامین وارد تصفیه خانه سد ماملو و سد لتیان شده و به مصرف مردم تهران می رسد، بنابراین قسمت بیشتری از فاضلاب تصفیه شده در این مرکز به اراضی کشاورزی ورامین منتقل می شود.
کهریزک با جمعیت ۵۸ هزار نفر از توابع شهرستان ری از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقرشهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.