رشت| تصفیه‌خانه آب رشت تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد

استاندار گیلان‌ گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رشت و تصفیه‌خانه بزرگ آب رشت تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
15 آوریل, 2018

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مصطفی سالاری صبح امروز در حاشیه بازدید از مراحل احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر رشت و تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان اظهار داشت: پروژه تصفیه آب شهر رشت تصفیه فاضلاب حجمی فراتر از شهر رشت را دربر می‌گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تصفیه فاضلاب مسکن مهر رشت جزء محدوده این تصفیه‌خانه است خاطرنشان کرد: این تصفیه‌خانه با اعتبارات ملی و استانی در حال احداث و تجهیز است و روند ساخت آن به‌طور مطلوب پیش می‌رود.

سالاری با بیان اینکه با برنامه‌ریزی و تحقق اعتبارات پیش‌بینی می‌شود که مراحل بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه تا پایان امسال به اتمام برسد تصریح کرد: با بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه بخش‌ عمده‌ای از نیاز تصفیه فاضلاب شهر رشت برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه مذکور اقدامات مطلوبی در دست اجرا است بیان کرد: انتقال فاضلاب شهر رشت به این تصفیه‌خانه کمک بزرگ و حائز اهمیتی به ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت است.

استاندار گیلان با بیان اینکه انتقال فاضلاب شهری رشت به این تصفیه‌خانه و ساماندهی دو رودخانه مذکور به منظور حفظ محیط‌ زیست از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است اعلام کرد: این پروژه با جدیت ویژه‌ای دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پروژه تصفیه‌خانه آب شهر رشت، تصفیه آب رشت و چند شهرستان پیرامون را در بر می‌گیرد افزود: با توجه به مشکلاتی که در خصوص تامین آب شرب برخی از مناطق وجود داشت، این پروژه به‌وسیله سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و خرید تضمینی شرکت آب و فاضلاب کشور انجام می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه با بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه مشکل آب شرب عمده مناطق رشت برطرف می‌شود و منابعی که پس از بهره‌برداری این تصفیه‌خانه به سرمایه‌گذار بازگشت می‌شود از منابع ملی است گفت: پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه آب شهر رشت مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه آب شهر رشت با توجه به وعده پیمانکار پروژه تا پایان امسال به‌‌بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: از سوی شرکت آب منطقه‌ای گیلان مناقصات پروژه خطوط انتقال منابع ورودی آب این تصفیه خانه از سد آیت‌الله بهجت(ره) برگزار شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه این تصفیه‌خانه در حال حاضر برای ورود منابع آب با مشکل مواجه نیست تصریح کرد: با ورود منابع آب به این تصفیه‌خانه با استفاده از خطوط لوله منابع آب به صورت ایمن‌تر و سالم‌تر به تصفیه‌خانه وارد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر عملیات احداث خصوط انتقال آب این تصفیه‌خانه با بهره‌برداری تصفیه‌خانه به اتمام نرسد این مجموعه با مشکل تامین آب و تصفیه آب شهر‌ها و روستاهای پیرامون با مشکل مواجه نیست گفت: در خروجی این مجموعه شبکه‌ها انتقال آب موجود و تکمیل و تعمیرات این شبکه‌ها در دست انجام است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.