ذخایر آبی سد کرج به ۱۳۸ میلیون مترمکعب رسید

میزان ذخایر آب سد کرج در زمان مشابه سال گذشته (سی‌ام مهر 95) 139 میلیون مترمکعب بود که امسال این مقدار یک میلیون مترمکعب کمتر است.
22 اکتبر, 2017

در حال حاضر ۶۷.۳ درصد ظرفیت سد کرج پُر از آب است و در حالی نخستین ماه پاییز را پشت سر می گذاریم که ۳۲.۷ درصد از حجم مخزن این سد مهم در تأمین آب شرب دو استان تهران و البرز، خالی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سد کرج به‌عنوان نخستین سد چندمنظوره ایران در سال ۱۳۴۰ به بهره‌برداری رسید. این سد که یکی از ۵ سد اصلی تأمین آب شرب استان تهران است با سطح حوزه آبریزی به‌مساحت ۷۶۴ کیلومترمربع و با متوسط جریان آب سالانه به‌میزان ۴۷۲ میلیون مترمکعب در استان تهران و در فاصله ۶۳کیلومتری شمال غربی تهران و در کیلومتر ۲۳ جاده کرج  ــ چالوس، در شمال شهرستان کرج قرار دارد.

در حال حاضر با ورودی آب از رودخانه‌های بالادست و برداشت آب برای مصارف زیست‌محیطی، شرب و کشاورزی، از مجموع حجم ۲۰۵ میلیون مترمکعبی مخزن این سد ۱۳۸ میلیون و مترمکعب آب پشت این سد ذخیره شده است.

به‌عبارتی در حال حاضر ۶۷٫۳ درصد ظرفیت سد کرج پُر از آب است و در حالی نخستین ماه پاییز را پشت سر می گذاریم که ۳۲٫۷ درصد از حجم مخزن این سد مهم در تأمین آب شرب دو استان تهران و البرز، خالی است.

میزان ذخایر آب سد کرج در زمان مشابه سال گذشته (سی‌ام مهر ۹۵) ۱۳۹ میلیون مترمکعب بود که امسال این مقدار یک میلیون مترمکعب کمتر است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.