دو روستای جوانرود از استان کرمانشاه به شبکه آب شرب شهری متصل شد

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از خبرگزاری مهر : علی رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر، از اتصال دو روستای شهرستان جوانرود به شبکه آب شرب شهری خبر داد و گفت: دو روستای نوروز آباد و شیخ الکرم از توابع شهرستان جوانرود از طریق شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از آب شرب شهری برخوردار شدند.

وی افزود: شهرستان جوانرود از نظر تامین آب شرب بامشکل مواجه است وبعلت نبود منابع آبی ۳۳ روستا از حوزه شهرستان روانسرو و جوانرود از خط انتقال روانسرو- کاوات تامین آب شرب می‌شوند.

مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان جوانرود تصریح کرد: با اتصال دو روستای جدید به شبکه آب شرب شهری، تعداد روستاهی برخوردار شهرستان جوانرود از آب شرب شهری به ۳۵ روستا افزایش یافت.

رحمانی بیان داشت: باعنایت به پیگیری‌های فرماندار جوانرود و موافقت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با اختصاص ۲ لیتربرثانیه ضرورت تامین آب شرب این دو روستا فراهم شد.

وی یادآور شد: بیش از ۴ سال است که از طریق تانکر سیار به این دو روستا آبرسانی صورت می گیرد.

رحمانی افزود: تامین آب بخش اعظم شهرستان جوانرود از مسافت طولانی صورت می گیرد و فاقد منابع آبی نزدیک و در دسترس است، لذا مشکلات خاصی از این نظر دارد و حل این مشکلات نیازمند مدیریت مصرف در توزیع و نگهداری خطوط و شبکه توزیع از طریق این امور و همچنین مدیریت مصرف کردن آب شرب توسط شهروندان محترم است.

مدیر امور آبفا شهری شهرستان جوانرود خاطرنشان کرد: هرچند بارندگی در سال گذشته و امثال نسبت سنوات گذشته مناسب بوده است اما این وضعیت نتوانسته است کمبود منابع آبی را درمنطقه جبران کند.

وی افزود: لذا با این وضعیت در فصل گرما با کمبود آب مواجه هستیم و از همین الان از همه شهروندان عزیردرخواست می شود در فصل گرما خصوصا در ایام تابستان که درپیش داریم نسبت به مصرف آب توجه داشته باشند و از مصارف غیرضرور اجتناب کنند که بتوانیم فصل گرما را با تنش کمتری سپری کنیم.

رحمانی تصریح کرد :آبفا شهری جوانرود جمعیتی بیش از ۵۴ هزارنفر و حدود ۱۳هزار و ۲۴۰ مشترک و ۳۵ روستای جوانرود را تحت پوشش خدمات آب شرب شهری دارد.

منبع :مهر