خوزستان همچنان مشکل تامین آب شرب دارد / کیفیت پایین آب به دلیل محدودیت تصفیه خانه و گل‌ولای کارون

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: در حال حاضر 50 درصد ورودی آب به تصفیه خانه‌ها از کارون است و با توجه به گل و لای بالای این رود، کیفیت آب اصلا خوب نیست.
21 فوریه, 2019

علی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره احتمال وقوع سیل در خوزستان به دلیل شدت بارندگی‌های اخیر اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل بالا بودن میزان بارندگی ۱۰۰ درصد ظرفیت سدها پر شده‌اند، اما به لحاظ تامین آب شرب همچنان مشکل داریم.

وی افزود: محدودیت تصفیه خانه‌ها باعث شده علیرغم بارندگی به لحاظ تامین آب همچنان با مشکل مواجه باشیم. ظرفیت تصفیه خانه‌ها باید به شکلی باشد که آب شرب را کامل تصفیه کند. ضمن اینکه محل ورودی آب هم در کیفیت آب تاثیرگذار است. در حال حاضر ۵۰ درصد ورودی آب به تصفیه خانه‌ها از کارون است و با توجه به گل و لای بالای این رود کیفیت آب اصلا خوب نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: علیرغم بارندگی‌ها کیفیت آب زیاد تغییری نکرده و مانند سابق است و در برخی مناطق به دلیل کم بودن آب تصفیه شده حتی فشار آب کم و یا قطع است.

وی تصریح کرد: بارندگی‌های سیلابی اخیر برای کشاورزان هم خطراتی ایجاد کرده و با تخریب سیل بست‌ها به اراضی کشاورزی آسیب رسانده که امیدواریم دولت نسبت به جبران خسارت کشاورزان اقدام کند.

ساری درباره احتمال آسیب دیدن سدها نیز گفت: سدها پر و سرریز شده‌اند اما اینگونه نیست که آسیبی به سدها وارد شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.