سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

خبرنگاران از تصفیه آب شهید نظری کرمانشاه بازدید کردند

جمعی از خبرنگاران و عکاسان رسانه های کرمانشاه روز یکشنبه با هدف آشنایی با روند تصفیه آب و انعکاس عمومی آن در رسانه ها، از تصفیه خانه آب شهید نظری کرمانشاه بازدید کردند.
4 مارس, 2019

به گزارش خبرنگار ایرنا، در آستانه سال جدید و باتوجه به افزایش مصرف آب به منظور خانه تکانی، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه اقدام به برگزاری بازدیدهایی برای اقشار مختلف مردم کرده است که حضور خبرنگاران در این تصفیه خانه نیز در این راستا انجام شد. 


تصفیه خانه آب شهید نظری به عنوان تنها تصفیه خانه آب شهر کرمانشاه از سال ۱۳۴۷ فعال شده و اکنون آب مورد نیاز ۵۰ درصد از مردم شهر کرمانشاه را تامین می کند. 
سرپرست کارگاه تصفیه خانه آب شهید نظری کرمانشاه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آب سد گاوشان و چشمه‌های آب طاقبستان و ۲۲ حلقه چاه عمیق منطقه ده پهن، منابع تغذیه این تصفیه خانه هستند که آب بهداشتی را برای استفاده مردم تامین می کنند.
میثم باباجانی با بیان اینکه در این تصفیه خانه در هر ثانیه یک هزار و ۱۰۰ لیتر آب سالم و بهداشتی برای مصرف پمپاژ می شود، افزود: در این تصفیه خانه آب شرب مورد نیاز ۵۰ درصد از مردم شهر یک میلیون نفری کرمانشاه تامین می شود.
او روند تصفیه آب در این تصفیه خانه را از زمان ورود آب به داخل حوضچه ها تا پمپاژ نهایی را بسته به میزان ورودی آب بین پنج تا ۶ ساعت اعلام کرد.
خبرنگاران از مخزن ورودی آب، برج اختلاط، حوضچه های آرامش، کلرزنی، گندزدایی، فیلتر و موتورخانه ها بازدید کردند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۶۹ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد ۲۲۰ هزار مشترک مربوط به شهر کرمانشاه است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید