تولید روزانه ۲۰ میلیون لیتر آب تصفیه شده با فناوری ممبران سه بعدی

 ارائه فناوری ممبران سه بعدی توسط استارت آپِ سنگاپوری، جهت تصفیه 20 میلیون لیتر آب در روز!
23 جولای, 2018

 شرکت نانوسان (NanoSun) توسط دو محقق از دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور انشعاب یافته و بر فناوری تصفیه آب فعالیت دارد. این شرکت از سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۵ سامانه تصفیه آب طراحی و ارائه کرده است که این محصولات به شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی در سنگاپور، چین، اندونزی و فیلیپین داده شده است.

در حال حاضر این استارت‌آپ تجهیزات چاپ سه بعدی خود را برای تولید ممبران تصفیه آب به بازار عرضه کرده است. 

 

 

«دارن سان» استادیار دانشگاه صنعتی نانیانگ و از بنیان‌گذاران این استارت‌آپ می‌گوید:

« زمانی که نوآوری در فرایندهای رایج اتفاق می افتد دیگر شرکت‌ها از این نوآوری استفاده می‌کنند. بنابراین ما سعی می‌کنیم همیشه یک گام جلوتر از رقبا، محققان و دیگر بازیگران صحنه باشیم تا بتوانیم سامانه‌های کوچکتر، کاراتر و ارزان‌تر ارائه کنیم.»

به گفته وی، این نوآوری موجب شده تا هزینه نگهداری سامانه‌های تصفیه آب کاهش یابد و مقاومت بیشتری در برابر تشکیل زیست‌فیلم‌ها ایجاد شود. این استارت‌آپ ماحصل ۲۰ سال کار دکتر سان است که با پشتیبانی بورد توسعه اقتصادی سنگاپور همراه است. این شرکت به دنبال به‌کار گیری تحقیقات دکتر سان و دستاوردهای او در حوزه شیمی آب است.

نانوسان سه قرارداد جدید برای تصفیه آب منعقد کرده است که در طبق یکی این قراردادها باید امکان تصفیه ۲۰ میلیون لیتر آب در روز برای شهرداری یکی از مناطق چین فراهم شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.