تهران از اول سال تا کنون تنها دو روز پاک داشته است

مدیر کل محیط زیست استان تهران و مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با حضور در برنامه تلویزیونی تهران 20 با ارائه گزارشی از وضعیت آلودگی هوای شهر تهران به ارائه راهکارهای فوری برای حل این مشکل پرداختند. به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدهادی حیدرزاده با حضور در برنامه تلویزیونی تهران 20 با موضوع کنترل آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: طی چند روز گذشته با افزایش باد و آلاینده‌ها ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون به دلایل محیطی از جمله وزش باد‌های شرقی از سمت سمنان به شدت افزایش یافته و میدان دید افقی را کاهش داد به گونه‌ای که میزان PSI ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در روز سه شنبه به 160 رسید.. به گزارش ایسنا یوسف رشیدی، مدیر شرکت ...
11 اکتبر, 2013

مدیر کل محیط زیست استان تهران و مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با حضور در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ با ارائه گزارشی از وضعیت آلودگی هوای شهر تهران به ارائه راهکارهای فوری برای حل این مشکل پرداختند.
به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدهادی حیدرزاده با حضور در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ با موضوع کنترل آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: طی چند روز گذشته با افزایش باد و آلاینده‌ها ذرات معلق کمتر از ۱۰ و ۲٫۵ میکرون به دلایل محیطی از جمله وزش باد‌های شرقی از سمت سمنان به شدت افزایش یافته و میدان دید افقی را کاهش داد به گونه‌ای که میزان PSI ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در روز سه شنبه به ۱۶۰ رسید..
به گزارش ایسنا یوسف رشیدی، مدیر شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میهمان دیگر این برنامه بود که با اشاره به رتبه پایین ایران نسبت به کشورهای توسعه یافته در آلودگی هوا اظهار کرد: از نظر آلودگی و کیفیت هوا شهر تهران به طور کلی وضعیت شکننده و بسیار ناپایداری دارد و آنقدر تولید آلودگی در این شهر بالاست که به محض وارونگی دما که مختص به ایران نیست این وضعیت بحرانی می‌شود.
وی با بیان اینکه باید در کنترل آلودگی هوا از منابع احتراقی مانند خودرو، کارخانه و سیستم گرمایشی خانه ها کار خود را آغاز کنیم افزود: همچنین باید منابع طبیعی مانند بیابان‌ها را در نظر گرفته و تثبیت خاک داشته باشیم.
وی ادامه داد: اگر کنترل آلودگی هوا از منابع آن انجام نشود با اقداماتی از جمله بارور سازی ابرها، آب پاشی، نصب پنکه و غیره که هیچ کدام فایده‌ای ندارد، به نتیجه نخواهیم رسید.
به گفته وی از ابتدای سال تا کنون تنها دو روز پاک در شهر تهران داشته و باقی روزها شامل ۱۳۰ روز شرایط سالم و ۷۱ روز ناسالم می‌شود.
مدیر شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با مقایسه وضعیت هوای تهران نسبت به سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته تا ۱۷ مهرماه ۶۸ روز ناسالم و بسیار ناسالم داشتیم که نشان می‌دهد امسال تعداد روزهای ناسالم سه روز بیشتر شده است.
به گفته وی امسال تعداد روزهای ناسالم مهرماه نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
رشیدی در خصوص استاندارد جهانی تعداد روزهای ناسالم و فاصله ایران با این استاندارد نیز اظهار کرد: طبق استاندارد جهانی باید برای هر آلاینده یک روز در سال روز ناسالم داشته باشیم که اگر شش آلاینده را در نظر بگیریم می‌شود شش روز اما در شهر تهران سال گذشته ۱۴۶ روز ناسالم داشتیم.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.