تغییر در طعم و بوی آب شرب بانه و نگرانی مردم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: اخیراً تغییراتی در طعم و بوی آب شرب این شهرستان به‌‌وجود آمده و نگرانی‌های زیادی را در بین شهروندان ایجاد کرده است.
21 اکتبر, 2017

تسنیم از سلامت آب شرب «بانه» که در هاله‌ای از ابهام بوده و نگرانی‌های زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است، گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، در یکی دو هفته‌ اخیر برخی اظهارات مبنی بر ناسالم بودن آب این شهر در بین مردم و فضای مجازی مطرح شده و نگرانی‌های زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت بانه (۲۱ مهرماه) جاری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه بانه با اشاره به مشکلات حوزه آب در این شهر اظهار داشت: «کم‌آبی و تغییر کیفیت آب» یکی از مشکلات اساسی و سبب نگرانی بسیاری از شهروندان شده است.

ماموستا جمال کریمی با انتقاد از عدم تحقق وعده‌های مسئولان در انتقال آب سد عباس‌آباد به شهر بانه افزود: علی‌رغم وعده‌های قبلی مسئولان، متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این حوزه انجام و عملی نشده است.

وی گفت: مسئولان به‌جای “شعار دادن و وعده‌های دروغ” به فکر تحقق شعارهایشان باشند و مردم را بیش از این بدبین نکنند.

پس از مطرح کردن اظهارات امام جمعه موقت بانه و نگرانی‌های شهروندان این موضوع را از مسئولان مربوطه پیگیری کردیم تا واقعیت‌ها را منعکس و اطلاع‌رسانی کنیم.

تغییراتی در طعم و بوی آب شرب بانه به‌‌وجود آمده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: اخیراً تغییراتی در طعم و بوی آب شرب این شهرستان به‌‌وجود آمده و نگرانی‌های زیادی را در بین شهروندان ایجاد کرده است.

حامد منصوری افزود: بازرسان واحد بهداشت محیط این شبکه روزانه از آب نقاط مختلف این شهر نمونه‌برداری می‌کنند و بر اساس نتایج این آزمایشات آب بانه “سالم و قابل شرب” است.

وی گفت: در تعیین سلامت آب شرب از لحاظ آلودگی میکروبی و شیمیایی مورد بررسی قرار می‌گیرد که خوشبختانه نتیجه آزمایشات نشان می‌دهد آب شرب بانه فاقد هرگونه آلودگی میکروبی و شیمایی است.

آب شرب بانه سالم و آلوده نیست

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه ‌دلیل تغییر در طعم و بوی آب را کاهش حجم آب سد دانست و تصریح کرد: بنده به شهروندان اطمینان می‌دهم که آب شهر بانه هیچ مشکلی ندارد؛ آلوده نیست و صددرصد قابل شرب است.

منصوری افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه با توجه به رسالت ذاتی خود سلامت شهروندان را خط قرمز خود می‌داند و در این زمینه با کسی تعارف ندارد!

براساس این گزارش؛ پاسخ‌های مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه «متناقض و در هاله‌ای از ابهام» بود چراکه وی در بخشی از سخنان خود تاکید کردند که “تغییراتی در طعم و بوی آب شرب بانه به‌‌وجود آمده است” و در بخشی دیگر اظهار کردند که “آب شرب بانه سالم و فاقد هرگونه آلودگی میکروبی و شیمایی” بوده و با اظهارات مردم همخوانی ندارد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.