تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در ۶ کلان‌شهر کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در ۶ کلان‌شهر کشور تا آخر هفته خبر داد.
18 دسامبر, 2017

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده غالب نقاط کشور به‌غیر از بخشهایی از مناطق جنوبی با جوی پایدار و آسمانی آفتابی مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: تداوم پایداری جو و سکون نسبی هوا تا اواخر هفته در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور باقی می‌ماند و وزش باد و بارندگی در این مناطق به‌وقوع نمی‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: این سکون نسبی هوا موجب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در استانهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و ارومیه می‌شود از این رو ساکنان استانهای ذکرشده باید در سه روز آتی به هشدارها توجه داشته باشند.

به‌گفته وظیفه، شهروندان و ساکنان کلان‌شهرها باید تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی بهره بگیرند و افراد آسیب‌پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی هم از تردد غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند.

وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور اظهار کرد: سامانه بارشی مستقر در کشور امروز و فردا فقط بخشهایی از استانهای هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و قسمتهایی از خلیج فارس را با رگبار باران و وزش باد مواجه می‌کند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: غالب نقاط کشور نیز روز سه‌شنبه با جو پایدار و افزایش نسبی دما مواجه می‌شوند.

وظیفه، شهرکرد با ۱۱ درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با ۲۴ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به ۱۴ درجه بالای صفر رسید که تغییرات محسوسی در روزهای آتی به‌وقوع نمی‌پیوندد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.