تداوم آلودگی هوا در مشهد

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در مشهد با روند صعودی افزایش بار آلاینده ها صبح امروز 29 آذر میانگین شاخص کلی کیفیت هوای این شهر در وضعیت هشدار قرار گرفت.
24 ژانویه, 2018

حمید صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای صبح امروز مشهد ۱۱۲ پی.اس.آی است. ایستگاههای خیام شمالی با ۱۳۵، الهیه با ۱۲۱، شهید آوینی و چمن هر یک با ۱۱۵، شهید مفتح با ۱۱۳، حرم مطهر با ۱۰۹، خاقانی با ۱۰۷، سمزقند با ۱۰۳و امامیه با ۱۰۲ پی.اس.آی، آلوده ترین نقاط مشهد برای گروههای حساس هستند.
وی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا عنوان و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳٫۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.