تاثیرات زیانبار آلودگی هوای خانه بر سلامت انسان

طبق گزارشی که از گروه ترجمه سرویس فناوری ایمنا به عمل آمده است آلودگی هوا از بزرگترین معضلات زیست محیطی زندگی انسان به شمار می رود . اما این آلودگی فقط در مورد پیرامون محیط بیرون صدق نمی کند ، بلکه هوای آلوده ای که محیط خانه را احاطه میکند نیز کم و بیش بر سلامت بشر تاثیر مخرب بسزایی دارد که می توان منشاء این آلودگی را در مواد شیمیایی حاصله از لوازم خانگی که مورد استفاده قرار می گیرد یافت . به عنوان مثال دود حاصل از پختن غذا در ظروف تفلون ، دود سیگار و قلیان که فضای خانه را پر می کند ،اسپری های خوشبوکننده هوا و .... عللی از موارد آلودگی هوای خانه می باشند. نکته ای که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد این است که ...
11 آوریل, 2014

طبق گزارشی که از گروه ترجمه سرویس فناوری ایمنا به عمل آمده است آلودگی هوا از بزرگترین معضلات زیست محیطی زندگی انسان به شمار می رود . اما این آلودگی فقط در مورد پیرامون محیط بیرون صدق نمی کند ، بلکه هوای آلوده ای که محیط خانه را احاطه میکند نیز کم و بیش بر سلامت بشر تاثیر مخرب بسزایی دارد که می توان منشاء این آلودگی را در مواد شیمیایی حاصله از لوازم خانگی که مورد استفاده قرار می گیرد یافت .
به عنوان مثال دود حاصل از پختن غذا در ظروف تفلون ، دود سیگار و قلیان که فضای خانه را پر می کند ،اسپری های خوشبوکننده هوا و …. عللی از موارد آلودگی هوای خانه می باشند.
نکته ای که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد این است که اکثر مردم خصوصاً زنان و کودکان بیشترین زمان را در خانه می مانند و آسیب پذیری آنها در مقایسه با سایر افراد بیشتر است ، به این منظور هوایی که در فضای خانه این افراد به طور مداوم در حال چرخش است بدون شک آلوده می باشد و نیاز مبرمی به تصفیه هوا دارد.
علاوه بر این گازهایی که از وسایل خانگی منتشر می شود مشکلاتی از قبیل سردرد، تهوع، سوزش چشم و گلو را در بر می گیرد .

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.