بهره‌برداری فاز اول بزرگترین تصفیه‌خانه آب شرب شمال کشور در بابل

به گزارش ایسنا، حسین نیازآذری در جمع خبرنگاران پیرامون روند اجرایی طرح‌های عمرانی در شهرستان بابل گفت: بابل حدود 700طرح عمرانی نیمه تمام استانی دارد که تکمیل آن‌ها نزدیک به 700میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در صورتی که تخصیص اعتبارات استانی درسال کمتر از پنجاه درصد مصوب بوده،با این وضع قطره‌چکانی اعتبارات عمرانی که سالانه حدود 40 میلیارد تومان است اجرای پروژه‌های شهرستان تاریخی خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که «شاخص توزیع اعتبارات شهرستان‌ها در قانون بودجه مشخص است» افزود: هیچ شهرستانی خارج از روال قانونی بودجه نمی گیرد و سهم بری شهرستان بابل از بودجه استانی 49.13درصد اعتبارات استان است.

وی تاکید کرد: طرح‌های عمرانی یاد شده بدون در نظر گرفتن طرح های عمرانی شهرداری ها بوده که از منابع دولتی برخوردار نیستند.

نماینده مردم بابل در مجلس افزود: بابل 16 ردیف اعتباری ملی و فرا شهرستانی دارد که بیشتر مربوط به دانشگاه های شهرستان و بقیه در فصل راه ، آب و فاضلاب قراردارد که اتمام این طرح ها هم ده ها میلیارد تومان هزینه دارد که در بودجه های سنواتی تامین اعتبار خواهد شد. از طریق مکاتبات ، پیگیری های مستمر میدانی با جلسات فشرده و با بهره گیری از ظرفیت های نظارتی و پارلمانی تلاش می کنیم از منافع حوزه انتخابیه صیانت نماییم که در برخی شرایط توفیقاتی کسب می کنیم و جاهایی هم نتیجه نمی گیریم. کمبود اعتبار پروژه های عمرانی باعث زمان بر شدن آن ها شده و از لحاظ فنی ، اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد نموده است.

وی با اعلام این‌که «طرح های ملی عمرانی شهرستان بابل به ویژه دربخش آب ، فاضلاب و راه سازی شتاب بیشتری گرفته است» خاطرنشان کرد:  فاز اول بزرگترین تصفیه خانه آب شرب شمال کشوردر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: بسیاری از ابنیه و تاسیساتی که از اول انقلاب در محلات و  روستاها ساخته شده اند مستهلک شده و بازسازی و بهسازی آن ها منابع کافی می خواهد که خود یک مشکل اساسی فراروی اجرای طرح های عمرانی است از طرفی با توجه به رشد جمعیت و گسترش فضای کالبدی شهرها و روستاها نیازهای جدیدی بوجودآمد که ضرورت دارد برای آن ها نیز برنامه ریزی شود.

منبع