سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

بحران بهداشت آب آشامیدنی در خرامه

خرامه – خبرگزاری مهر: نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بحرانی ترین مشکل این شهرستان آب آشامیدنی است که از لحاظ بهداشتی بدترین وضع را در کشور داراست و مردم خرامه از آن رنج می برند. به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش اسماعیلی در دیدار با سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان فارس اظهار داشت: یکی از مطالبات و خواسته های مردم در زمان کاندیدایی بنده در مجلس شورای اسلامی حل مشکل آب آشامیدنی شهرستان خرامه بوده است. وی گفت: در شهرستان خرامه سفره های آب زیر زمینی کاهش یافته است و آب موجود در شهرستان شور و تلخ است و این شوری و تلخی به دلیل برداشت های بی رویه آب است که در مناطق بالا دست همانند دشت مرودشت صورت گرفته است. وی افزود: بسیاری از مردم ...
20 جولای, 2013

خرامه – خبرگزاری مهر: نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بحرانی ترین مشکل این شهرستان آب آشامیدنی است که از لحاظ بهداشتی بدترین وضع را در کشور داراست و مردم خرامه از آن رنج می برند.
به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش اسماعیلی در دیدار با سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان فارس اظهار داشت: یکی از مطالبات و خواسته های مردم در زمان کاندیدایی بنده در مجلس شورای اسلامی حل مشکل آب آشامیدنی شهرستان خرامه بوده است.
وی گفت: در شهرستان خرامه سفره های آب زیر زمینی کاهش یافته است و آب موجود در شهرستان شور و تلخ است و این شوری و تلخی به دلیل برداشت های بی رویه آب است که در مناطق بالا دست همانند دشت مرودشت صورت گرفته است.
وی افزود: بسیاری از مردم برای تامین آب آشامیدنی خود مجبور به استفاده ازبطری های آب معدنی شده ااند که این موضوع بر روند معیشیتی مردم اثر گذاشته است.
اسماعیلی با بیان اینکه برای حل دایم مشکل آب شهرستان خرامه نیازمند تامین آب از سد درود زن که یک منبع پایدار است هستیم اضافه کرد: مطالعات پروژه تامین آب از سد درود زن به اتمام رسیده است و در وزارت نیرو در حال تکمیل و بررسی برای ارسال به کمیسیون ۲۱۵ است و امیدواریم امسال بتوانیم این پروژه را در کمیسیون ۲۱۵ تصویب کنیم و در بودجه سال آینده برایش ردیف بگیریم.
رئيس کميته معدن و صنايع معدني مجلس گفت: در این پروژه آب به شهرستان خرامه، شهر داریون و بخشی از روستاهای مرودشت و ارسنجان انتقال می یابد.
اسماعیلی تاکید کرد: برای حل موقت مشکل آب آشامیدنی خرامه یک چاه در منطقه ای مشهور به کوه سیاه در ۱۴ کیلومتری شهرستان خرامه حفر شده و آب موجود در این چاه از استانداردهای لازم برخوردار و کیفیت آن مناسب است.
وی ادامه داد:عملیات خط انتقال این پروژه شروع شده و نیاز به حفر دو حلقه چاه و ایجاد دو منبع در طول مسیر این خط انتقال است .
ناظر مجلس شوراي اسلامي در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان فارس ادامه داد: تعدادای از تجهیزات لازم خریداری شده است و ان شا الله با فراهم شدن مقدمات لازم تا پایان سال مشکل آب آشامیدنی شهرستان خرامه حل شود و این پروژه به بهره برداری برسد.
اسماعیلی گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال از محل اوراق مشارکت به مشکل آب آشامیدنی شهرستان خرامه اختصاص پیدا کرده است.
وی خواستار سرعت بخشی بر پروژه خط انتقال آب آشامیدنی از کوه سیاه به خرامه شد

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید