سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

بالاخره آب تهران آلوده است یا نه؟

تاریخچه اخبار مربوط به آلودگی آب آشامیدنی پایتخت به اواخر سال 87 و اوایل سال 88 برمی گردد. آن زمان محمد باقر صدوق مدیرکل وقت محیط زیست تهران طی اظهاراتی میزان نیترات موجود در آب های تهران را بالاتر از میزان استاندارد ذکر کرده و گفته بود تهران از نظر میزان نیترات در آب ، رتبه اول را در سطح کشور دارد. در سال 89 نیز مرضیه وحید دستجردی ، وزیر وقت بهداشت خبر داده بود که مقدار نیترات در برخی از منطقه های پایتخت ، بالاتر از حد استاندارد است. وی توصیه کرده بود که خانم های باردار و کودکان شیرخوار ، از آب بطری استفاده کنند و آب لوله کشی تهران را مصرف نکنند تا از عوارض نیترات بالای موجود در آب شرب تهران ، در امان باشند. درست ...
28 می, 2014

تاریخچه اخبار مربوط به آلودگی آب آشامیدنی پایتخت به اواخر سال ۸۷ و اوایل سال ۸۸ برمی گردد. آن زمان محمد باقر صدوق مدیرکل وقت محیط زیست تهران طی اظهاراتی میزان نیترات موجود در آب های تهران را بالاتر از میزان استاندارد ذکر کرده و گفته بود تهران از نظر میزان نیترات در آب ، رتبه اول را در سطح کشور دارد.
در سال ۸۹ نیز مرضیه وحید دستجردی ، وزیر وقت بهداشت خبر داده بود که مقدار نیترات در برخی از منطقه های پایتخت ، بالاتر از حد استاندارد است. وی توصیه کرده بود که خانم های باردار و کودکان شیرخوار ، از آب بطری استفاده کنند و آب لوله کشی تهران را مصرف نکنند تا از عوارض نیترات بالای موجود در آب شرب تهران ، در امان باشند. درست چهار روز بعد ، دستجردی موضع قبلی خود را تغییر داد و طی اظهاراتی آب شرب تمام مناطق تهران را سالم و مناسب برای تمامی گروه ها دانست. در آن زمان موضوع آلودگی آب تهران به مجلس شورای اسلامی هم کشیده شد.به طوری که اصغر حسنی ، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، با اشاره به اینکه آب مصرفی برخی مناطق جنوبی تهران از چاه های سطحی حاصل می شود و بدون تصفیه وارد سیستم آب شهری می گردد ، تنها راح حل آلودگی آب در این مناطق را انتقال آب سد ماملو به این منطقه ها دانست.
علاوه بر این علیرضا مرندی یکی دیگر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز از وجود آلودگی های میکروبی و ویروسی و قارچی در آب تهران خبرداد و گفت : در یک جمله آگاهانه می توان اظهار کرد که آب تهران آلوده است و تردیدی در این آلودگی ها چه به لحاظ وجود میکروب و چه وجود انواع فلزات سمی وجود ندارد. البته برخی از نمایندگان مجلس ، گفته های مرندی را تکذیب کردند. یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن رد این سخنان گفت : هیچ مدرکی دال بر آلودگی آب تهران وجود ندارد. سیامک مره صدق با استناد به عدم شیوع بیماری هایی نظیر اسهال و استفراغ در تهران و ذکر این موضوع که آب پایتخت تحت کنترل است ، آلودگی آب شرب این کلانشهر را تکذیب کرد.
موضوع آلودگی آب تهران و تاییدها و تکذیب های آن تا این سالها هنوز ادامه دارد. این درحالی است که تا کنون هیچ اطلاعاتی درباره دلایل و میزان آلودگی آب تهاران از سوی هیچ یک از مسئولین اعلام نشده است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید