اهواز| مخزن جدید تصفیه‌خانه شماره ۲ اهواز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود

استاندار خوزستان از تعویض مخزن اصلی تصفیه خانه شماره ۲ خبر داد و گفت: این مخزن حدود ۴۰ سال است که به علت ته نشین شدن گل و لای کیفیت آب را کاهش داده است.
24 آوریل, 2018

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز در بازدید از تصفیه خانه‌های فاضلاب و مخازن اهواز اظهار داشت: کیفیت آب شرب اهواز تا دو ماه آینده با تامین از طرح آبرسانی غدیر بهبود می‌یابد و این یکی از وعده‌هایی بود که به شهروندان شرق اهواز داده بودیم.

وی افزود: حجم فاضلاب وارد شده به کارون غیر قابل قبول بوده و به همین منظور طرحی آماده شده تا ۵۵ درصد فاضلاب در حداقل ۸ و حداکثر ۱۲ ماه آینده وارد کارون نشود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه فاضلاب ورودی به کارون در اهواز تا ۳ سال آینده به صفر می‌رسد درباره پروژه غدیر گفت: کمتر از دو درصد از عملیات اجرایی پروژه غدیر باقی مانده که تا یک ماه آینده طرح به طور کامل تمام و مردم منطق کوی رمضان، منبع آب و حصیر آباد از آب سالم برخوردار می‌شوند‌.

وی از تعویض مخزن اصلی تصفیه خانه شماره ۲ خبر داد و افزود: این مخزن حدود ۴۰ سالی است که به علت ته نشین شدن گل و لای کیفیت آب را کاهش داده است و به همین دلیل مخزن جدیدی ساخته شده که تا دو ماه آینده وارد مدار می‌شود‌.

شریعتی تصریح‌کرد: بر‌اساس نظر مسئولان با همکاری و تعامل نواقص حوزه آب تا دو ماه آینده رفع می‌شود همچنین تامین آب شرب سالم در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، هویزه و سوسنگرد با جدیت در حال انجام است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.