سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

اهواز| آلودگی هوای اهواز به ۶۰برابر حد مجاز رسید

در پنجاه و چهارمین روز از فصل زمستان گردوخاک مناطق مختلف استان خوزستان را فرا گرفت به‌طوری که آلودگی هوای اهواز ۶۰برابر حد مجاز اعلام شد.
13 فوریه, 2018

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در پنجاه و چهارمین روز از فصل زمستان گردوخاک مناطق مختلفی از استان خوزستان را فرا گرفت و هر لحظه بر غلظت آن افزوده می‌شود.

هم‌اکنون شهرهای مختلف استان خوزستان با این پدیده مواجه هستند که در برخی از شهرها مانند اهواز به ۶۰ برابر بیشتر از حد مجاز رسید و نفس کشیدن را با مشکل مواجه کرد.

بر همین اساس میزان غلظت گردوخاک در هوای شهرهای مختلف خوزستان از سوی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اعلام شد.

میزان غلظت گردوخاک و ذرات ریزگرد در هوای اهواز ۹۰۰۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده که غلظت گردوغبار در اهواز بیش از ۶۰ برابر حد مجاز است.

همچنین میزان ریزگردها در هوای ماهشهر ۲۱۰۱ میکروگرم بر مترمکعب است که ۱۴ برابر حد مجاز گزارش شد. میزان آلایندگی‌ها در هوای شوش نیز به ۳۸۲۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید که ۲۵ برابر حد مجاز آلایندگی دارد و برای همه گروه‌ها مضر است.

آلودگی در هوای امیدیه نیز ۱۵۵۰ میکروگرم بر مترمکعب و در هوای سوسنگرد به ۲۲۹۴ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است. همچنین میزان گردوخاک موجود در هوای آبادان ۱۵۲۳ و در هوای حمیدیه ۴۸۲۵ میکروگرم بر مترمکعب است و غلطت آلاینده‌ها در هوای شادگان به ۴۹۳ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

میزان گردوخاک موجود در هوای بهبهان نیز ۲۲۳ میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر ۷۴۷ میکروگرم و بندرامام ۸۰۳ میکروگرم است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید