استان بوشهر با کمبود منابع آبی روبرو است

به گزارش خبرگزاری مهر در سال‌های اخیر شاهد خشکسالی‌های متوالی در استان بوشهر و همچنین دیگر نقاط کشور بوده‌ایم و این موضوع موجب کاهش بسیاری از منابع آبی شده و شرایط دشواری را برای تامین آب شرب مورد نیاز مردم فراهم کرده است. کاهش منابع آبی باعث شده تا در فصل گرما، زندگی برای مردم استان سخت‌تر شود و همین موضوع یادآور ایجاد زیرساخت‌های تامین آب مصرفی در استان بوشهر می باشد. یکی از اقداماتی که در راستای تامین آب آشامیدنی بخشی از استان بوشهر انجام شده ،احداث سد تنگ‌ارم در شهرستان دشتستان است که این امر می‌تواند از مشکلات بی آبی ،در منطقه تنگ‌ارم بکاهد. در سال‌های اخیر مشکلات عدم وجود آب سالم و گوارا در استان بوشهر تشدید شده است و در فصل تابستان نیز شرایط سختی برای این استان از ...
13 ژوئن, 2016

به گزارش خبرگزاری مهر در سال‌های اخیر شاهد خشکسالی‌های متوالی در استان بوشهر و همچنین دیگر نقاط کشور بوده‌ایم و این موضوع موجب کاهش بسیاری از منابع آبی شده و شرایط دشواری را برای تامین آب شرب مورد نیاز مردم فراهم کرده است.
کاهش منابع آبی باعث شده تا در فصل گرما، زندگی برای مردم استان سخت‌تر شود و همین موضوع یادآور ایجاد زیرساخت‌های تامین آب مصرفی در استان بوشهر می باشد.
یکی از اقداماتی که در راستای تامین آب آشامیدنی بخشی از استان بوشهر انجام شده ،احداث سد تنگ‌ارم در شهرستان دشتستان است که این امر می‌تواند از مشکلات بی آبی ،در منطقه تنگ‌ارم بکاهد.
در سال‌های اخیر مشکلات عدم وجود آب سالم و گوارا در استان بوشهر تشدید شده است و در فصل تابستان نیز شرایط سختی برای این استان از نظر تامین آب شرب پیش‌بینی می‌شود.
با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد آب استان بوشهر از طریق استان‌های هم جوار تامین می‌شود، باید برای رفع این مشکلات زیرساخت‌های ذخیره آب در استان گسترش یابد و تلاش شود که بخش قابل ملاحظه ای از آب مصرفی، در استان تولید شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.