سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

احتمال نشت نیترات و فلزات زیان آور به آب تهران از زبان یک مقام مسئول

احتمال نشت نیترات و فلزات زیان آور به آب تهران اخیرا وزارت نیرو درباره کم آبی در تهران و چند شهر بزرگ دیگر تذکر داده است و از احتمال جیره بندی آب سخن به میان آورده است. در روزهای اخیر با مطرح شدن احتمال نیتراتی شدن آب های زیرزمینی تهران ، راه حل جیره بندی آب پررنگ تر شده است و یک بار دیگر توجه همه به وجود املاح و ناخالصی های مضر مثل فلزات سنگین و نیترات در آب تهران جلب شده است. در سالهای گذشته چندین بار شایعه وجود نیترات در آب شرب برخی مناطق تهران مطرح شد. اما اینبار حسین رستگار ، مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو ، احتمال ورود نیترات به آب آشامیدنی تهران را مطرح کرده است. این مقام مسئول کم آبی را ...
17 می, 2014

احتمال نشت نیترات و فلزات زیان آور به آب تهران
اخیرا وزارت نیرو درباره کم آبی در تهران و چند شهر بزرگ دیگر تذکر داده است و از احتمال جیره بندی آب سخن به میان آورده است. در روزهای اخیر با مطرح شدن احتمال نیتراتی شدن آب های زیرزمینی تهران ، راه حل جیره بندی آب پررنگ تر شده است و یک بار دیگر توجه همه به وجود املاح و ناخالصی های مضر مثل فلزات سنگین و نیترات در آب تهران جلب شده است.
در سالهای گذشته چندین بار شایعه وجود نیترات در آب شرب برخی مناطق تهران مطرح شد. اما اینبار حسین رستگار ، مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو ، احتمال ورود نیترات به آب آشامیدنی تهران را مطرح کرده است. این مقام مسئول کم آبی را عامل نشت املاح و فلزات زیان آور به آب آشامیدنی تهران دانست و گفت : احتمال می رود امسال نیز با کم آبی و در نتیجه نیتراتی شدن آب مواجه شویم . وی بر لزوم کنترل آب در سطح لوله کشی ، مصرفی و حتی آب های بسته بندی ( آب بطری یا همان آب معدنی ) تاکید کرد.
رستگار با اشاره به اینکه دوسال پیش نمونه برداری آب تهران نشان از بالارفتن حجم نیترات در آب تهران داشته است اظهار داشت : آب مصرفی با آب چاه مخلوط شده بود و در نتیجه فاضلاب منازل به آب ورود کرده بود. طی نامه ای محرمانه اعلام کردیم که اصلاحات لازم انجام گرفت.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید