سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

احتمال آلوده شدن آب تهران به نیترات در آینده نزدیک

به گفته رئیس شورای شهر تهران در رابطه با میزان سالم بودن آب آشامیدنی رفته رفته با گرم شدن هوا خطر احتمال آلودگی آب شرب تهران به نیترات باز هم وجود دارد. بنا به اظهار مهدی چمران : حدود ۴۷ درصد حجم آبی که اکنون در تهران موجود است از چاه بهره بردای می شود، هنگامی که میزان نیترات تعدادی از این چاه‌ها به حداکثر ممکن می رسد چاه را تعطیل می‌کنند و ناچاراً از چاه‌های دیگر استفاده کنند، که این واقعه سال گذشته در شهریور اتفاق افتاد. وی افزود : آب مصرفی باید سالم باشد و نهادی که این مطلب را تصدیق می کند وزارت بهداشت می باشد . آنچه مشخص است، این است که خشکسالی بیشتر برابر است با بالاتر رفتن میزان نیترات در آب. به نقل از رئیس شورای شهر تهران ...
3 می, 2015

به گفته رئیس شورای شهر تهران در رابطه با میزان سالم بودن آب آشامیدنی رفته رفته با گرم شدن هوا خطر احتمال آلودگی آب شرب تهران به نیترات باز هم وجود دارد.
بنا به اظهار مهدی چمران : حدود ۴۷ درصد حجم آبی که اکنون در تهران موجود است از چاه بهره بردای می شود، هنگامی که میزان نیترات تعدادی از این چاه‌ها به حداکثر ممکن می رسد چاه را تعطیل می‌کنند و ناچاراً از چاه‌های دیگر استفاده کنند، که این واقعه سال گذشته در شهریور اتفاق افتاد.
وی افزود : آب مصرفی باید سالم باشد و نهادی که این مطلب را تصدیق می کند وزارت بهداشت می باشد .
آنچه مشخص است، این است که خشکسالی بیشتر برابر است با بالاتر رفتن میزان نیترات در آب.
به نقل از رئیس شورای شهر تهران اکنون ۵۰۰ میلیون لیتر آب برای تهران ذخیره شده است به این معنی که سدها پر است، اما به یک‌ هزار میلیون لیتر آب نیازمندیم. باقیمانده احتیاجات را از آبهای زیرزمینی استخراج می کنیم، چون سدهایمان به تنهایی جوابگوی تامین نیازهای مردم این شهر نمی باشد و هر چه بیشتر از این آبها استفاده شود، نیتراتش بیشتر است.

طبق گفته چمران در آب آشامیدنی تمام تقاط دنیا نیترات وجود دارد و میزان نیترات حدی دارد، اما در برخی مناطق شهری، بیشتر و در برخی کمتر است بعلاوه وزارت بهداشت گزارش‌های مربوط به وضعیت آب را به صورت هفته‌ای به شورای شهر می‌فرستد و در صورت بروز مشکل، روزانه هم ارسال می‌کند.
وی افزود: در گزارش‌های گذشته مرکز و جنوب شهر، اساسی ترین مناطقی در تهران بودند که دچار مشکل آب نیترات‌دار شده بودند.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید