آلودگی هوا موجب سوء تغذیه درختان می‌شود

محققان با بررسی های فراوان دریافتند که عامل اصلی و تاثیر گذار در خصوص سوء تغذیه ی درختان ، آلودگی هواست که باعث آسیب رساندن به قارچ های مفید در ریشه ی درختان می شود.
1 جولای, 2018

با رشد جمعیت و افزایش کارخانه ها و اتومبیل ها ، داشتن هوای سالم تبدیل به یک دغدغه شده است. گرد و خاک و غبار و دیگر آلاینده های دیگر به کنار، این موارد معمولا دلایل نیمه طبیعی دارند. اما آلودگی با مدیریت و برنامه ی درست، قابل کنترل است. بطور کلی آلودگی از هر نوعی که باشد تاثیرات مخرب و بنیادینی بر سلامت جسم و روانِ جانداران دارد. دانشمندان و پژوهشگران هر روزه از تاثیرات منفی آلودگی بر زندگی و جسم و روانِ ما سخن می گویند. راه حل های زیادی برای کم کردن آلودگی از سوی دانشمندان ارایه شده . از مدیریت ترافیک تا استفاده از سوخت های گیاهی ، اتومبیل های هیبریدی و استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی. اما اگر سبک زندگی ما دستخوش تغییری در راستای کم کردن این آلودگی ها نباشد، نه تنها زندگی ما انسانها بلکه همه ی موجودات با چالش و مشکلات جدی مواجه می شود.

 

 بررسی‌ها نشان می‌دهد آلودگی هوا موجب سوء تغذیه درختان می‌شود

محققان انگلیسی در مطالعه‌ای دریافتند که  آلودگی هوا ناشی از کارخانه‌ها و موتورهای دیزلی موجب می‌شود، قارچ‌هایی که درختان را تغذیه می‌کنند از بین بروند و در نتیجه درختان دچار سوء تغذیه شوند.

بین ۱۵ تا ۹۰ درصد جنگل ها در انگلیس به دلیل آلاینده هایی که وارد خاک شده اند،آسیب جدی دیده اند و میکروب های اطراف ریشه ی این درختان، از بین رفته است.

محققان با بررسی های فراوان دریافتند که عامل اصلی و تاثیر گذار در خصوص سوء تغذیه ی درختان ، آلودگی هواست که باعث آسیب رساندن به قارچ های مفید در ریشه ی درختان می شود.

محققان از روند سریع  سوء تغذیه درختان که  در سراسراروپا مشاهده شده  و درختان را در برابر انواع بیماری ها،آفت ها و تغییرات اقلیمی بسیار آسیب پذیر می سازد، هشدار داده اند.

دستگاه های تصفیه هوای خانگی هوای داخل خانه را که به مراتب بسیار آلوده تر از هوای بیرون است به خوبی تصفیه می کنند. اما طبیعت چطور؟ درختان چطور؟ آیا راه حلی جز استفاده درست و بهینه از وسایل نقلیه و کم کردن میزان آلودگی های صنعتی در پیش داریم؟

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.