سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

آلودگی هوا سالانه ۳۰ میلیارد دلار به اقتصاد هند ضرر می رساند

تهران- ایرنا- بر اساس یافته‌های تحقیقات اخیر، آلودگی هوا در کنار ایجاد مشکلات تنفسی، سالانه 30 میلیارد دلار به اقتصاد هند ضرر می رساند.
6 مارس, 2019

به گزارش ایرنا،موسسه بین المللی تحقیقات سیاست گذاری غذا روز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد مهمترین دلیل آلودگی هوا در هند سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در شمال این کشور و بویژه دهلی است که مشکلات زیادی برای کودکان زیر پنج سال و مردم ایجاد کرده است.
بر اساس یافته‌های موسسه تحقیقات سیاست گذاری غذا،ضرر سالانه آلودگی هوا در شمال هند ۳۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود.


«ساموئل اسکات» رئیس ارشد موسسه سیاست گذاری غذا می‌گوید، آلودگی هوا به‌عنوان یک اپیدمی بهداشت عمومی جهان شناخته‌شده است و طی روزهای اخیر سطح ذرات موجود در هوا در دهلی ۲۰ برابر بیشتر از آستانه ایمنی سازمان بهداشت جهانی رسیده است.
«ساموئل اسکات» می‌افزاید، بحران آلودگی هوا در چند سال اخیر برای اقتصاد و سلامت مردم هند مشکلات زیادی ایجاد کرده و در پنج سال گذشته ۱۹۰ میلیارد دلار به اقتصاد هند ضربه زده است .
پیش‌ازاین نیز خبرگزاری رویترز در مطلبی اعلام کرد،آلودگی هوا در پایتخت هند به بدترین شرایط در ۲ سال گذشته رسیده و انتظار می‌رود که این روند تا ماه‌های اولیه سال ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد.
مقامات دولتی هند بر این باورند که عواملی مانند افزایش گازهای سمی ،کاهش شدید دما، مه و نوزیدن باد باعث تشدید آلودگی هوا در پایتخت هند شده‌است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید