آلودگی هوا خطر فشارخون بالا را در کودکان افزایش می‌دهد

به گزارش خبرنگار مهر، این مطالعه یکی از اولین تحقیقات است که نشان می‌دهد آلودگی هوا تاثیرات منفی بر سلامت جنین در طول بارداری دارد.
15 می, 2018
محققان هشدار می‌دهند کودکانی که در دوره جنینی در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند ریسک فشارخون بالا آنها در دوره کودکی افزایش می‌یابد. به گزارش خبرنگار مهر، این مطالعه یکی از اولین تحقیقات است که نشان می‌دهد آلودگی هوا تاثیرات منفی بر سلامت جنین در طول بارداری دارد. «نوئل مولر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، در این باره می‌گوید: «یافته‌های مطالعه ما نشان می‌دهد که قرارگیری در معرض آلودگی هوا علاوه بر سلامت مادر باردار بر سلامت جنین او هم تاثیر منفی دارد.» تیم تحقیق دریافتند کودکانی که در اواخر دوره بارداری در رحم در معرض میزان بالا آلودگی هوا قرار می‌گیرند ۶۱ درصد بیشتر دچار فشارخون بالا می‌شوند. مولر تاکید می‌کند: «زنان باردار باید تا حدامکان از قرارگیری در معرض مناطق پرترافیک دوری کنند تا از آلودگی هوا به دور باشند.»
به گفته محققان، فشارخون بالا در دوره کودکی می‌تواند منجر به فشارخون بالا در بزرگسالی شود. فشارخون بالا نیز عامل اصلی بیماری قبلی-عروقی است.

منبع : خبرگزاری مهر

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.