آلودگی هوای ۱۰ شهرستان به حد بحران رسید

رئیس اداره نظارت و پایش اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: وضعیت آلودگی هوای 10 شهرستان استان با افزایش غلظت ریزگردها به حد بحران رسید.
1 نوامبر, 2017
به گزارش ایران اکونومیست ؛ثریا قربانی، اظهار کرد: میزان غلظت آلودگی هوای شهر کرمانشاه با احتساب میانگین هشت ساعته (۱۲ شب تا هشت صبح امروز) به ۹۴۲ میکروگرم بر متر مکعب هوا رسید.
وی خاطرنشان کرد: میزان آلودگی شهر کرمانشاه که به حد بحران رسیده است، بیش از ۶ برابر حد مجاز است.
قربانی با بیان اینکه بیشترین میزان غلظت آلودگی هوای شهر کرمانشاه به صورت لحظه ای به یک هزار و ۲۸ میکروگرم بر متر مکعب هوا رسید، خاطرنشان کرد: از ساعت هشت صبح به بعد میزان غلظت آلودگی بین ۹۰۰ تا یک هزار میکروگرم بر متر مکعب هوا در نوسان بوده است.
رئیس اداره نظارت و پایش اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر کرمانشاه، آلودگی هوای شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر، دالاهو و اسلام آباد غرب نیز به حد بحران رسیده و مدارس و دانشگاه های آنان تعطیل شده است.
وی گفت: وضعیت آلودگی شهرستان های کنگاور، صحنه، هرسین و سنقروکلیایی نیز یا به حد هشدار و یا به حد اضطرار رسیده است.
قربانی خاطرنشان کرد: میزان غلظت گرد و غبار تا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا طبیعی و استاندارد، از ۱۵۰ تا ۳۹۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا در وضعیت هشدار، از ۳۹۰ تا ۴۶۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا در وضعیت اضطرار و از ۴۶۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا نیز در وضعیت بحران خواهد بود.
وی در پایان یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون وضعیت هوای شهر کرمانشاه چهار روز در حالت هشدار، یک روز در حالت اضطرار و یک روز هم در وضعیت بحران بوده است.
روز گذشته نیز وضعیت هوای قصرشیرین و سرپل ذهاب به حالت بحران و وضعیت هوای شهر کرمانشاه به حالت اضطرار رسید.
طبق اعلام مدیریت بحران استان کرمانشاه مدارس و دانشگاه های ۱۰ شهرستان استان که وضعیت آلودگی هوای آن ها به حد بحران رسیده امروز ( چهارشنبه ۱۰ آبان) در نوبت صبح تعطیل می باشد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.