آلودگی هوای لرستان و تعطیلی مدارس پلدختر و رومشگان

خرم آباد - ایرنا - وضعیت کیفی هوای شهرستان های پلدختر، کوهدشت و رومشگان در استان لرستان به دلیل بروز پدیده ریزگردها در شرایط خطرناک قرار دارد که این موضوع باعث تعطیلی مدارس شهرستان های پلدختر و رومشگان شده است.
22 ژانویه, 2018

به گزارش ایرنا مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان روز شنبه با اعلام وضعیت خطرناک هوای این استان گفت: هوای شهرستان پلدختر با ۱۰ برابر حد مجاز و شهرستان های کوهدشت و رومشکان با ۶ برابر حد مجاز در شرایط خطرناک قرار دارند.
مهرداد فتحی بیرانوند با بیان اینکه شهرستان های دوره چگنی، خرم آباد و سلسله با آلودگی ۲ برابر حد مجاز در شرایط ناسالم قرار دارند، افزود: وضعیت هوای شهرستان های دورود، بروجرد و ازنا در شرایط سالم قرار دارد.
وی کانون این گرد و غبار را کشور عراق اعلام کرد و افزود: شهروندان از فعالیت هایی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از شهروندان خواست تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منازل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کنند و سفرهای غیر ضروری در سطح شهر را کاهش دهند.
فتحی بیرانوند گفت: بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری نمایند.
وی به مدیران مدارس و مهدهای کودک توصیه کرد که تمام فعالیت های فیزیکی و ورزشی در مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مقاطع تحصیلی مدارس را حذف کنند.
وی به عموم شهروندان توصیه کرد به اندازه کافی آب بنوشند تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان، اثرات ناشی از آلودگی هوا کاهش یابد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: شهروندان در این ایام از شیر، میوه جات و سبزیجات بیشتر استفاده کنند.

** تعطیلی مدارس نوبت صبح و بعدازظهر پلدختر به دلیل آلودگی هوا
فرماندار پلدختر نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وضعیت کیفی هوای شهرستان پلدختر به دلیل آلودگی ۱۰ برابر حد مجاز، خطرناک اعلام شده و به همین دلیل نوبت صبح و بعد از ظهر مدارس پلدختر امروز شنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده اند.
نعمت اله دستیاری از شهروندان خواست از تردد غیر ضروری در خارج از منازل خود خودداری کنند و تا حد امکان کودکان، سالمندان، خانم های باردار و افرادی که دارای مشکلات ریوی و تنفسی هستند از منزل خارج نشوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مدارس شهرستان رومشگان به دلیل بروز پدیده ریزگردها تعطیل شده است.
به گزارش ایرنا عصر جمعه باد شدید و سپس باران و برف سراسر استان لرستان را فرا گرفت.
مدارس برخی نقاط لرستان مانند الیگودرز، دلفان، سلسله و بروجرد به دلیل بارش سنگین برف و شهرستان های پلدختر و رومشگان به دلیل بروز پدیده ریزگردها تعطیل شدند.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.