آلودگی آب، اساسی ترین چالش زیست محیطی کشور

مدیرکل جدید محیط زیست مازندران گفت: آلودگی آب از اساسی‌ترین چالش‌های زیست محیطی کشور است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی مازندران، «ناصر مهردادی» امروز (پنج‌شنبه 10 بهمن‌ماه) در مراسم معارفه خود اظهار کرد: رتبه‌ی محیط زیست ایران در شاخص عملکردی سال 2005 ،54 بوده است اما پس از هشت سال به رتبه‌ی 114 رسیدیم چیزی حدود 60 پله سقوط که نیاز است با تلاش فراوان به رتبه بالاتری برسیم. وی با اشاره به علت‌های این سقوط افزود: توجه نکردن به قوانین، عدم توجه به توسعه‌ی پایدار، بی‌توجهی به تنویر عمومی و عدم توجه به محیط زیست از علت‌های کاهش رتبه است. مدیرکل جدید محیط زیست مازندران با بیان اینکه اساسی‌ترین چالش زیست محیطی کشور آلودگی آب است، گفت: آسیب‌دیدگی و فرسایش خاک، انرژی، آلودگی هوا و خسارت به تنوع زیستی از چالش‌های ...
30 ژانویه, 2014

مدیرکل جدید محیط زیست مازندران گفت: آلودگی آب از اساسی‌ترین چالش‌های زیست محیطی کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی مازندران، «ناصر مهردادی» امروز (پنج‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه) در مراسم معارفه خود اظهار کرد: رتبه‌ی محیط زیست ایران در شاخص عملکردی سال ۲۰۰۵ ،۵۴ بوده است اما پس از هشت سال به رتبه‌ی ۱۱۴ رسیدیم چیزی حدود ۶۰ پله سقوط که نیاز است با تلاش فراوان به رتبه بالاتری برسیم.

وی با اشاره به علت‌های این سقوط افزود: توجه نکردن به قوانین، عدم توجه به توسعه‌ی پایدار، بی‌توجهی به تنویر عمومی و عدم توجه به محیط زیست از علت‌های کاهش رتبه است.

مدیرکل جدید محیط زیست مازندران با بیان اینکه اساسی‌ترین چالش زیست محیطی کشور آلودگی آب است، گفت: آسیب‌دیدگی و فرسایش خاک، انرژی، آلودگی هوا و خسارت به تنوع زیستی از چالش‌های مهم زیست محیطی کشور است.

مهردادی خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های مهم استان پسماند شهری و صنعتی است که باید در این زمینه کار بیشتری شود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.