سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

آب مصرفی سرعین گل آلود شد

طبق گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به تحلیل از خبرنگار چشمه لر آب یکی از مهمترین عواملی است که باعث می شود موجودات زنده قادر به ادامه زندگی باشند ، از این رو دقت لازم در بازداشتن از آلودگی آب با مشارکت مردم و مسئولین به همان میزان مهم و قابل توجه می باشد . طبق اظهار گروهی از مردم سرعین در زمینه کدر شدن آب شرب این شهر با خبرنگار چشمه لر ، آب آشامیدنی مردم سرعین آلوده به گل بوده که این امر می تواند تهدید بزرگی برای سلامت مردم باشد . به گفته یکی از شهروندان در حال حاضر آب به گونه ای گل آلود و ناسالم شده است که این آب آلوده دیگر برای مصارف روزانه مانند پخت و پز، استحمام ، علی الخصوص آشامیدن غیر قابل ...
16 آوریل, 2015

طبق گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به تحلیل از خبرنگار چشمه لر آب یکی از مهمترین عواملی است که باعث می شود موجودات زنده قادر به ادامه زندگی باشند ، از این رو دقت لازم در بازداشتن از آلودگی آب با مشارکت مردم و مسئولین به همان میزان مهم و قابل توجه می باشد .
طبق اظهار گروهی از مردم سرعین در زمینه کدر شدن آب شرب این شهر با خبرنگار چشمه لر ، آب آشامیدنی مردم سرعین آلوده به گل بوده که این امر می تواند تهدید بزرگی برای سلامت مردم باشد .
به گفته یکی از شهروندان در حال حاضر آب به گونه ای گل آلود و ناسالم شده است که این آب آلوده دیگر برای مصارف روزانه مانند پخت و پز، استحمام ، علی الخصوص آشامیدن غیر قابل استفاده می باشد.
علاوه بر این ، شهر سرعین در فصل جاری دچار کمبود آب شده است و آب شرب در اقصی نقاط این شهر نیز کاملاً قطع شده است .
البته این مشکل تنها به شهر سرعین محدود نمی شود بلکه به علت بارش برف سنگین زمستانی در مناطق کوهستانی و شروع فصل بهار و گرم شدن هوا که موجب ذوب شدن برف ها می شود ، گل آلود شدن و کدورت آب رودخانه ها ، چشمه ها و منابع آب زیرزمینی را در بردارد .
کارشناسان بر این باورند که در مسیر انتقال آب رودخانه ها گل و لایی که وارد حوضچه ها می شود مدتی در این حوضچه ها ته نشین می شود اما هنگام بارش باران گل و لای ته نشین شده با آب مخلوط می شود و قبل از ته نشین شدن مجدد ، وارد لوله های آب می شود ، این امر فرآیند تصفیه آب را با مشکل مواجه می کند .

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید