آب شرب ۶۸ روستای آبادان بهبود یافت

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان گفت : با تعویض و اصلاح خط انتقال آب شرب تاسیسات آبرسانی روستایی شهید کشتکار آب شرب 68 روستای شهرستان آبادان از لحاظ کمی و کیفی بهبود یافت.
23 آوریل, 2018

سید داوود حسینی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: عملیات تعویض این خط انتقال در راستای جلوگیری از هدر رفت آب و بهبود کمی و کیفی آب شرب این روستاها با جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر انجام شد.
حسینی ادامه داد: فرسودگی شدید خط انتقال تاسیسات شهید کشتکار بدلیل شکستگی های مکرر باعث هدر رفت آب به میزان چهارهزار متر مکعب در شبانه روز می شد.
وی بیان کرد: عملیات تعویض و اصلاح این خط انتقال در سه فاز انجام شده که در فاز اول و دوم از هدر رفت ۲ هزار متر مکعب آب در شبانه روز جلوگیری شد و در فاز سوم نیز با تعویض ۲۵۰ متر لوله خط انتقال، از هدر رفت ۲ هزار متر مکعب آب شرب بهداشتی در طول شبانه روز جلوگیری شد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان گفت:سختی کار در این پروژه بدلیل عبور خط انتقال از میان اتوبان و گذر از زیر پل امام حسین(ع) بود که توسط پیمانکار و اکیپ تعمیرات و نگهداری این امور به انجام رسیده است.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیگر اقدام انجام شده در راستای بهبود کمی و کیفی آب شرب این ۶۸ روستا شهرستان آبادان اظهار کرد: ۲ حوضچه شیرآلات ۵۰۰ میلی متر تاسیسات آبرسانی روستایی شهید کشتکار نیز بطور کامل تعویض شد که در بهبود کمی و کیفی آب شرب روستاهای تحت پوشش بسیار تاثیرگزار بوده است.
مدیر امور آبفا روستایی شهرستان آبادان بیان کرد:فاز سوم تعویض خط انتقال آب این تاسیسات با اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال انجام شده و به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: این پروژه در راستای بهبود کیفیت و کمیت آب شرب اهالی شریف این روستاها انجام شده است.
آب شرب روستاهای آبادان از تاسیسات شهید کشتکار تامین می شود.
شهرستان آبادان ۷۱ روستا دارد که در تابستان سال گذشته اهالی روستاهای بخش اروندکنار و مرکزی آبادان بدلیل قطع طولانی مدت آب ابراز نارضایتی می کردند.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.