آب سد زاینده رود به پایین ترین میزان رسید

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: با توجه به کاهش بارندگی در شروع سال آبی جدید و کاهش ذخیره آب سد زاینده‌رود، از استاندار درخواست می‌کنیم با دعوت از ستاد بحران کشور به اصفهان، جلسه ستاد بحران آب تشکیل دهد.
9 نوامبر, 2017
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، حسینعلی حاجی‌دلیگانی  اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی در شروع سال آبی جدید و کاهش ذخیره آب سد زاینده‌رود، از استاندار اصفهان درخواست می‌کنیم با دعوت از ستاد بحران کشور به اصفهان، جلسه ستاد بحران آب تشکیل دهد.
وی افزود: کاهش ذخیره آب سد زاینده‌رود به کمتر از ۱۵۰میلیون مترمکعب که بخشی از این ذخیره، گل‌ولای و غیرقابل مصرف است، اجرای طرح آب‌رسانی «اصفهان بزرگ» را به خطر انداخته است.
نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جدید که یک ماه و نیم از شروع آن گذشته، قطره‌ای باران وارد سد زاینده‌رود نشده است و شرایط سختی را برای ۵ میلیون جمعیت طرح آب‌رسانی اصفهان بزرگ به وجود آورده است.
حاجی‌دلیگانی هشدار داد: ادامه این روند خسارت‌های جبران ‌ناپذیری را به کشاورزان، صاحبان صنعت و بخش خانگی استان اصفهان وارد خواهد کرد.
نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تشکیل ستاد بحران کشور در اصفهان بحران کمبود آب در این استان مهم مرکزی و کم آب را بیشتر معرفی خواهد کرد و به تصمیم‌های کارساز منجر خواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.