آب آشامیدنی کرمان خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

به گزارش خبرگزاری وطن امروز در کرمان عملیات آبرسانی به مردم هنوز از طریق لوله‌های آزبست در شبکه لوله کشی شهری صورت می‌گیرد، این در حالی است که استفاده از لوله های آزبست در شبکه آبرسانی موجب ابتلا به سرطان می‌شود. به گفته کمال جوانمرد، نماینده مردم کرمان در شورایعالی استان‌ها: استان کرمان در زمینه مشکلات ساختاری و زیرساختی با مساله بحران آب روبرو است. وی در ادامه افزود در حال حاضر آب آشامیدنی ۹۰۰ روستای کرمان از طریق تانکر تامین می‌شود و بیلان آب کرمان منفی است، آبرسانی در کرمان از طریق لوله‌های آزبست موجب ابتلا به سرطان‌ می‌شود و متاسفانه با وجود این لوله‌ها آبی که باید باعث حیات مردم کرمان شود موجب ممات این مردم شده است. بنا به اظهار جوانمرد ...
28 می, 2016

به گزارش خبرگزاری وطن امروز در کرمان عملیات آبرسانی به مردم هنوز از طریق لوله‌های آزبست در شبکه لوله کشی شهری صورت می‌گیرد، این در حالی است که استفاده از لوله های آزبست در شبکه آبرسانی موجب ابتلا به سرطان می‌شود. به گفته کمال جوانمرد، نماینده مردم کرمان در شورایعالی استان‌ها: استان کرمان در زمینه مشکلات ساختاری و زیرساختی با مساله بحران آب روبرو است.
وی در ادامه افزود در حال حاضر آب آشامیدنی ۹۰۰ روستای کرمان از طریق تانکر تامین می‌شود و بیلان آب کرمان منفی است، آبرسانی در کرمان از طریق لوله‌های آزبست موجب ابتلا به سرطان‌ می‌شود و متاسفانه با وجود این لوله‌ها آبی که باید باعث حیات مردم کرمان شود موجب ممات این مردم شده است.
بنا به اظهار جوانمرد نماینده مردم کرمان در شورایعالی استان‌ها بین میزان بالای سرطان در کرمان و استفاده از لوله‌های آزبست رابطه مستقیمی وجود دارد که نشان می‌دهد یکی از متغیرهایی قابل تامل درباره میزان بالای سرطان در کرمان همین لوله‌های آزبست و آلاینده های خطرناک از قبیل(فلزات سنگین- نتیرات-کلر) در آب است. نماینده مردم کرمان در شورایعالی استان‌ها خاطرنشان کرد: میزان املاح آب کرمان بالاتر از حد استاندارد است و می‌تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد. علاوه بر کمبود آب، مردم کرمان با مشکلات بهداشتی نیز مواجه هستند.

فروشگاه نمایندگی تصفیه آب آکواجوی در کرمان

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.