آب آشامیدنی مردم قلعه گنج غیر بهداشتی است

به گزارش روزنامه کیهان با توجه به کیفیت نامطلوب آب آشامیدنی بعضی از محلات شهر قلعه‌گنج ،مردم مجبور به استفاده از آب ناسالم و غیر بهداشتی هستند. بر این اساس پروژه ای با نام آبرسانی مهر به قلعه‌گنج افتتاح گردید تا آب آشامیدنی سالم را به مردم این شهر و 59 روستا برساند اما این پروژه هم با شکست مواجه شد و به جای آب شیرین، آب شور در لوله‌ها جاری شد، و طرح آبرسانی به 59 روستا نیز عملیاتی نشد ،به دنبال آن مردم آب شرب خود را از چاه‌های کشاورزی به صورت غیربهداشتی تامین می‌کنند. به گفته شهروندان قلعه‌‌گنج آب موجود در بعضی از محلات حتی برای شستشوی خودروها نیز کاربرد ندارد زیرا بعد از اتمام شست و شو لایه ای سفید رنگ روی خودرو باقی می ماند. شهروندان قلعه گنج ...
7 می, 2016

به گزارش روزنامه کیهان با توجه به کیفیت نامطلوب آب آشامیدنی بعضی از محلات شهر قلعه‌گنج ،مردم مجبور به استفاده از آب ناسالم و غیر بهداشتی هستند.
بر این اساس پروژه ای با نام آبرسانی مهر به قلعه‌گنج افتتاح گردید تا آب آشامیدنی سالم را به مردم این شهر و ۵۹ روستا برساند اما این پروژه هم با شکست مواجه شد و به جای آب شیرین، آب شور در لوله‌ها جاری شد، و طرح آبرسانی به ۵۹ روستا نیز عملیاتی نشد ،به دنبال آن مردم آب شرب خود را از چاه‌های کشاورزی به صورت غیربهداشتی تامین می‌کنند.
به گفته شهروندان قلعه‌‌گنج آب موجود در بعضی از محلات حتی برای شستشوی خودروها نیز کاربرد ندارد زیرا بعد از اتمام شست و شو لایه ای سفید رنگ روی خودرو باقی می ماند.
شهروندان قلعه گنج بر این باور هستند که آب آشامیدنی این شهرستان که از بخش چاه دادخداد به قلعه‌گنج منتقل می‌شود مستقیما به منبع آب و نهایتا به شبکه لوله کشی شهر متصل است و هیچ تصفیه‌ای صورت نمی‌گیرد که از نمونه‌های بارز این موضوع تغییر طعم و املاح موجود در آب مصرفی بوده که از لحاظ بهداشتی نیز این مسئله بسیار مضر است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.