آب‌رسانی به ۴ شهر کهگیلویه و بویراحمد

 تامین آب پایدار برای 152 هزار نفر به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از ایرنا  کهگیلویه و بویراحمد را سرزمین چهارفصل و رودخانه‌های خروشان می‌نامند، استانی با 2 اقلیم سردسیری و گرمسیری که اکنون مانند بیشتر استان‌های کشور به‌سوی بحران کم آبی پیش می‌رود. کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن یک درصد مساحت و جمعیت کشور در جنوب غربی ایران به علت برخورداری از شرایط آب و هوایی مساعد بیش از 10 درصد از روان آب‌های کشور را به خود اختصاص داده است. این استان با دارا بودن بیش از 10 درصد (11 میلیارد مترمکعب) آب‌های سطحی کشور هم اکنون با تنش و چالش آبی مواجه است. مجموع آب تجدید شونده در این استان افزون بر هشت هزار و 186 میلیون مترمکعب است و بر اساس آمار سال‌های 86 تا 88 ...
15 جولای, 2017

 تامین آب پایدار برای ۱۵۲ هزار نفر

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از ایرنا  کهگیلویه و بویراحمد را سرزمین چهارفصل و رودخانه‌های خروشان می‌نامند، استانی با ۲ اقلیم سردسیری و گرمسیری که اکنون مانند بیشتر استان‌های کشور به‌سوی بحران کم آبی پیش می‌رود.
کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن یک درصد مساحت و جمعیت کشور در جنوب غربی ایران به علت برخورداری از شرایط آب و هوایی مساعد بیش از ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با دارا بودن بیش از ۱۰ درصد (۱۱ میلیارد مترمکعب) آب‌های سطحی کشور هم اکنون با تنش و چالش آبی مواجه است.
مجموع آب تجدید شونده در این استان افزون بر هشت هزار و ۱۸۶ میلیون مترمکعب است و بر اساس آمار سال‌های ۸۶ تا ۸۸ تنها حدود ۷۷۰ میلیون مترمکعب از آب‌های سطحی این استان بهره برداری می‌شود.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع در جنوب غرب ایران واقع شده که بر اساس آمارهای ارائه شده، سالانه به‌طور میانگین بیش از ۶۰۰ میلی متر بارش باران دارد.
آب آشامیدنی استان از ۶۰ حلقه چاه و ۶ رشته چشمه تأمین می‌شود.
هفت درصد آب‌های زیرزمینی استان در بخش آشامیدنی و حدود ۹۰ درصد در کشاورزی و صنعت مصرف می‌شود.ّ
طرح آب‌رسانی به چهار شهر دهدشت، چرام، لنده و سوق از طرح‌های مهم کشور درزمینهٔ تأمین آب است.
طرح آب‌رسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق، لنده و روستاهای این مسیر در استان کهگیلویه و بویراحمد از سد کوثر گچساران، اردیبهشت امسال کلنگ زنی شد.

منبع:  ایرنا

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.