سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

آبگرفتگی معابر در نقاط زلزله‌زده کرمانشاه

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به آبگرفتگی معابر و کاهش دما در استان و به ویژه نقاط زلزله‌زده هشدار داد.
20 نوامبر, 2017
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، محمد خسروی در گفتگو با خبرنگاران به جزئیات عملکرد سامانه بارش زا در استان پرداخت و گفت: مدت زمان فعالیت سامانه مذکور در موج اول و اصلی از امروز دوشنبه تا روز چهارشنبه و موج دوم که از بارش کم و هسته سردتری برخوردار است از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده خواهد بود.
وی افزود: بیشینه فعالیت سامانه مذکور را در روز های سه شنبه و چهارشنبه عنوان کرد و افزود: بیشینه منطقه فعالیت این سامانه غرب استان یعنی مناطق زلزله زده و شمالغرب یعنی اورامانات خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در تخمین بارش تجمعی سامانه مذکور گفت: بارش مناطق غربی ۲۰ تا ۳۵ و نواحی شمالغرب ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است.
وی تاکید کرد: عمده بارش سامانه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بوده و بارش که در بعضی ساعات با وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ نیز همراه می شود،  سبب آبگرفتگی معابر عمومی به خصوص در مناطق غرب و شمالغرب استان خواهد شد.
خسروی در خصوص دمای هوا در پی بروز این سامانه گفت: دمای هوا در استان  از روز سه شنبه روندی رو به کاهش  خواهد داشت و کاهش دما از پایان هفته جاری تا اواسط هفته آینده محسوس خواهد بود.
 وی افزود: پیش بینی می شود دمای هوای شبانه در نواحی گرمسیری به نزدیک صفر و در مناطق سردسیر به ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد.
این مسئول دامنه بیشترین وزش باد را ۷۰- ۵۵ کیلومتر برساعت، در روزهای دوشنبه و سه شنبه و بیشتر در نواحی مرزی و غربی عنوان کرد که ممکن است هوای استان را به ویژه در این مناطق موقتا غبارآلود کند.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه  تصریح کرد: بارش که در کوهستان های مرتفع  به صورت برف هم خواهد بود، ممکن است در روزهای جمعه و شنبه در برخی از نواحی سردسیر نیز موقتا به شکل رگبار برف مشاهده شود.
وی به مسئولین استان نیز توصیه هایی داش و بر تسریع در آوار برداری و عملیات امداد رسانی، عایق بندی و زه کشی پیرامون چادرها تاکید کرد.
خسروی بر جمع آوری زباله ها از سطح معابر مناطق آسیب دیده و پاکسازی کانال ها و آبراه ها نیز تاکید کرد و گفت: تامین سامانه های گرمایشی و مراقبت از کابل ها  و خطوط برق در اماکن اسکان موقت صورت گیرد.
وی بر آمادگی نهادهای امدادی جهت بروز حوادث احتمالی همچون ریزش ساختمان های آسیب دیده و لغزش دامنه های ناپایدار نواحی کوهستانی، به دلیل وقوع بارش و وزش باد تاکید کرد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید